Wybrano najlepsze oferty w postępowaniu na dostawę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych do sądów z obszaru apelacji krakowskiej, wrocławskiej i łódzkiej.

Sprzęt zamawiał Sąd Apelacyjny w Krakowie, reprezentowany przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa.

Wybór padł na konsorcjum tarnowskiej firmy Suntar i Maxto ITS. Oferty Suntara okazały się bezkonkurencyjne. Przetarg ogłoszono w czerwcu br.


Ponad 1,5 mln zł na drukarki

Postępowanie składało się z dwóch części. W pierwszej - dostawa drukarek laserowych mono A4 oraz minimum 3 lata gwarancji - Suntar złożył ofertę wartą 1,576 mln zł brutto, proponując maszyny Lexmark.

Centrum zakupów dla sądownictwa gotowe było przeznaczyć na realizację zamówienia 1,414 mln zł brutto.

Część 1 przetargu obejmowała dostawę 722 drukarek laserowych mono A4, w tym 188 wydajnych maszyn (dodatkowo punktowano m.in. prędkość drukowania jednostronnego strony A4 – 60 str/min. i więcej, normatywne obciążenie miesięczne ponad 219 tys. str.).

W zwykłych drukarkach punktowane dodatkowo były m.in. prędkość drukowania jednostronnego strony A4 – 44 str/min. i więcej, normatywne obciążenie ponad 119 tys. miesięcznie, obsługa tonera o wydajności ponad 24 tys. str.

 

Wielofunkcyjne na wokandzie

Druga część postępowania obejmowała 140 maszyn wielofunkcyjnych A4 oraz 28 szt. A3 wraz z co najmniej 3-letnią gwarancją. W obu przypadkach sądy potrzebują urządzeń monochromatycznych.

Dla urządzeń A4 dodatkowe punkty przyznano m.in. za wbudowaną pamięć o pojemności minimum 2 GB i możliwość podłączenia opcjonalnego dysku SSD.

Dla maszyn A3 punktowano ekstra m.in. normatywne obciążenie miesięczne 110 tys. str. A4 i możliwość wyłączenia portu USB w menu administratora.

W tej części Suntar złożył jedyną ofertę z maszynami Xerox Versalink, wartą 853 tys. zł. Centrum zakupów gotowe było przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia minimalnie więcej - 854 tys. zł.


Sądy czekają na sprzęt i tonery

Na rozstrzygnięcie czeka m.in. postępowanie na dostawę drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i skanerów dla sądów apelacji katowickiej. Zamówienie podzielono na 8 części. Na jego realizację katowicki sąd w sumie jest gotów przeznaczyć bez mała 1,66 mln zł.

Na początku września br. otwarto oferty. Złożyli je: radzymińska firma 3V Tomasz Wnuk, Ematech Trade z Mysłowic oraz Suntar.

Warszawski sąd apelacyjny zamawia materiały eksploatacyjne do drukarek i faksów, na które gotów jest przeznaczyć w sumie 684 tys. zł (w dwóch częściach, łącznie z prawem opcji).

Oferty złożyli: 3Dyta Edyta Korupczyńska z Łomianek, Amad z Łomianek, JM Data z Warszawy, spółka Praxis Łódź Pilecka i Petlak oraz Printex z Marek. Ofertę z najniższymi cenami złożył Amad - 421,9 tys. zł w cz.1 oraz 33,99 tys. zł w cz. 2.

W toku jest m.in. postępowanie dla sądów z obszaru apelacji lubelskiej na dostawę urządzeń wielofunkcyjnych (oferty można składać do 3 października) i drukarek laserowych (do 20 września).