Środki zostaną przeznaczone głównie na badania w ośrodkach Samsunga w USA, a także na inwestycje w start upy. Szef koncernu, Oh-Hyun Kwon, podczas poświęconej IoT konferencji w Waszyngtonie apelował o zmianę sposobu myślenia o Internecie rzeczy. W centrum nowych rozwiązań ma być człowiek. Jako przykład podał wykorzystanie IoT w sektorze medycznym i opiece nad osobami starszymi, co wskazuje na priorytet w przygotowaniu tego typu rozwiązań.

CEO Samsunga ogłosił partnerstwo z Intelem, obejmujące inwestycje w IoT oraz powołanie Narodowego Dialogu ds. Strategii Internetu Rzeczy. Inicjatywa ma łączyć organizacje i firmy z branży technologicznej oraz ułatwić współpracę biznesu i nauki, przyspieszając tworzenie innowacji. Celem współpracy jest opracowanie rekomendacji dla IoT. Szef koncernu opowiedział się za kooperacją różnych podmiotów i otwartością systemów. 'Jeśli chcemy, żeby innowatorzy wszędzie używali IoT, musimy mieć pewność, że wszystkie narzędzia będą dla nich dostępne’. Ostrzegł przed wprowadzeniem specyficznych regulacji dla różnych branż, które mogą sprawić, że systemy i urządzenia Internetu rzeczy nie będą ze sobą kompatybilne.

Dzięki Internetowi rzeczy powinien jeszcze lepiej prosperować dział półprzewodników Samsunga, który w ostatnich latach systematycznie zwiększał obroty. W przyszłości IoT może być najważniejszym rynkiem dla półprzewodników i procesorów.