Jennifer Morgan, Co-CEO SAP-a, z końcem kwietnia odchodzi z firmy. Do rozstania doszło za porozumieniem stron - informuje korporacja. Stery globalnego dostawcy oprogramowania i usług przejmie całkowicie dotychczasowy Co-CEO Christian Klein.

"Bardziej niż kiedyś obecna sytuacja wymaga od firmy szybkiego, zdecydowanego działania i przejrzystej struktury kierowniczej." - wyjaśnia SAP w oświadczeniu. Wynika z niego, że planowano już wcześniej powrót do modelu jednoosobowego zarządzania, a kryzys związany z koronawirusem przyspieszył tę decyzję.

Jennifer Morgan dołączyła do SAP w 2004 r., a w 2007 r. weszła do zarządu. W październiku 2019 r. została Co-CEO po rezygnacji Billa McDermotta. Wówczas zdecydowano, że kierownictwo koncernu będzie dwuosobowe.

Odchodząca CEO kierowała biznesem chmurowym koncernu jako szefowa Cloud Business Group. Podlegały jej takie obszary jak Qualtrics, Successfactors, Ariba, Fieldglass, a także Customer Experience i Concur.

Christian Klein jest w SAP od 1999 r. Jako CEO kieruje Intelligent Enterprise Group. Odpowiada za SAP S/4HANA, Digital Group Supply Chain i zarządza portfolio produktów branżowych. Pełni również rolę dyrektora operacyjnego firmy.

W związku z koronawirusem SAP wycofał się z prognozy wyników na ten rok.