Nowym dyrektorem zarządzającym SAP Polska został Thomas Duschek. Do jego zadań należy wzmocnienie pozycji firmy jako lidera rynku oprogramowania dla biznesu.

Zapowiada, że w swojej nowej roli będzie wykorzystywał otwarty i zorientowany na wyniki styl zarządzania, oparty na przejrzystej komunikacji, kulturze zaufania i szacunku. Wsparcie partnerów wymienia wśród priorytetów.

„Wspieranie naszych klientów i partnerów w osiąganiu trwałych, pozytywnych rezultatów biznesowych będzie podstawową zasadą działania naszej organizacji” – deklaruje Thomas Duschek.   

„Thomas Duschek ma bogate doświadczenie w transformacji firm w inteligentne przedsiębiorstwa. Wcześniej prowadzone przez niego zespoły wielokrotnie wykazywały się znakomitymi wynikami. Rozwinął długotrwałe partnerstwa strategiczne, podnosząc rolę SAP w transformacji cyfrowej swoich klientów” – wymienia osiągnięcia nowego szefa firmy w Polsce Reinhard Schwarz, dyrektor zarządzający klastra centralnego SAP CEE.

 

Ponad 20 lat w branży

Thomas Duschek ma ponad 20 lat doświadczenia w sektorze IT. Od 2013 r. jest związany z SAP. Dotychczas odpowiadał za obsługę klientów w sektorze retail, produkcyjnym oraz motoryzacyjnym. Wspierał transformację cyfrową m.in. właściciela znanych znanych również w Polsce sieci marketów.

Przed dołączeniem do SAP, Thomas Duschek łącznie przez 13 lat pracował w IBM i HP jako kluczowy menedżer odpowiedzialny za rynek sprzętu, oprogramowania i usług. Z wykształcenia jest inżynierem informatyki, absolwentem MBA w Henley Business School.

W 2019 r. SAP zwiększył przychody o 12 proc. w skali globalnej. Przychody z tytułu sprzedaży rozwiązań chmurowych wzrosły o 39 proc. rok do roku.

W Polsce SAP ma największy, 40 proc. udział w segmencie ERP.

Dotychczas dyrektorem zarządzającym w lokalnym oddziale był Andrzej Gibas.

W marcu br. informowano o awansach Polaków w regionalnych strukturach SAP.

W ostatnim czasie doszło do zmian w centrali korporacji. Przeprowadzono reorganizację zarządzania obszarami biznesowymi.

Od maja SAP ma jednego CEO, którym jest Christian Klein.