Strategiczne partnerstwo firm ma przyspieszyć udostępnianie rozwiązań działających w chmurze oraz rozwój aplikacji dla internetu rzeczy. Już teraz w ramach architektury EcoStruxure firmy Schneider klienci mają dostęp do aplikacji działających z wykorzystaniem platformy Microsoft Azure. Rozwiązanie to daje m.in. możliwość stosowania funkcjonalności bazujących na rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.

Oferta skierowana jest do przemysłu, budownictwa, energetyki i innych przedsiębiorstw infrastrukturalnych oraz do centrów przetwarzania danych. Obejmuje zarówno dostępne już aplikacje działające w chmurze jak również te, które są dopiero tworzone i zostaną udostępnione jeszcze w tym roku lub w przyszłości.

Architektura EcoStruxure jest oparta na otwartym modelu zgodnym ze standardami oraz mocy obliczeniowej platformy Azure. Zapewni to przedsiębiorstwom przemysłowym i infrastrukturalnym dostęp do zintegrowanych rozwiązań analitycznych, serwisowych i szkoleniowych. Wbudowanie technologii Hololens pozwoli z kolei na wykorzystanie funkcji mixed reality.

Współpraca z Microsoftem jest elementem strategii firmy Schneider Electric. Przewiduje ona zbudowanie środowiska partnerów w celu wspólnego tworzenia i rozwijania rozwiązań opartych na architekturze EcoStruxure.