Od 2 stycznia do zespołu Sharp CEE dołączył Marcin Kędzierski, obejmując stanowisko System Integrators & Business Manager. Będzie odpowiedzialny za budowę kanału integratorów IT Sharpa.

Zatrudnienie kolejnego specjalisty ds. współpracy z partnerami to efekt nowej strategii producenta, który zmierza do rozwoju sprzedaży pośredniej – wzmocnienia sieci partnerów handlowych i dystrybutorów, a także współpracy z integratorami.

Obecnie Sharp około połowy obrotów na polskim rynku generuje ze sprzedaży pośredniej. Do 2020 r. ten udział ma wzrosnąć do 60 proc.

W latach 2013-2018 Marcin Kędzierski pracował w Ricoh, gdzie zajmował się m.in. wsparciem przed- i posprzedażowym klientów końcowych i partnerów. Koordynował realizację projektów. Zajmował się prezentacjami dla klientów końcowych rozwiązań z obszaru druku, systemów rozliczania kosztów, systemów dokumentowych (DMS), systemów skanowania, wyposażenia sal konferencyjnych, a w szczególności systemów rezerwacji sal oraz monitorów interaktywnych.

Wcześniej był związany z TA-Poland (2011 – 2013) jako IT System and Software Manager oraz specjalista ds. kluczowych klientów w obszarze MFD. W latach 2007-2011 był inżynierem systemowym i konsultantem w Ricoh. Marcin Kędzierski jest absolwentem studiów inżynierskich i magisterskich na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Marcin Kędzierski to kolejna osoba, która przeszła do Sharpa z Ricoh. We wrześniu ub.r. Sharp oficjalnie uruchomił program partnerski w Polsce. Szefem sprzedaży do kanału partnerskiego został Łukasz Wacławiak, który poprzednio przez 3 lata w Ricoh zarządzał siecią partnerów.