Jak podaje japoński dziennik 'Nikkei', kontrolę nad fabryką może przejąć tajwańska spółka TPV Technology, która zajęłaby się sprzedażą telewizorów LCD Sharpa w Europie na zasadzie outsourcingu. 

Sharp ogranicza działalność w branży telewizyjnej na Starym Kontynencie ze względu na słabe wyniki tego biznesu. Według NPD Display Search w 2013 r. producent miał 1,6-procentowy udział w europejskim rynku telewizorów. Firma zwiększy natomiast asortyment AGD (wkrótce w Europie pojawią się pralki Sharpa, na początek - w Polsce). W Europie zostanie zwolnionych ok. 300 pracowników firmy, czyli 10 proc. załogi na kontynencie (nie licząc redukcji związanych ze sprzedażą fabryki).

Fabryka Sharpa w Łysomicach koło Torunia powstała w 2007 r. Koszt inwestycji wyniósł 44 mln euro. W jednym miejscu połączono produkcję modułów LCD i gotowych telewizorów, co miało umożliwić szybszą reakcję na zmiany popytu. Polskie centrum produkcyjne zaopatruje rynek europejski. Tworzy je nie tylko fabryka Sharpa, lecz także sąsiadujące z nią zakłady podwykonawców.