Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur i różnych branż.

Jako Business Development Manager jest odpowiedzialny za wsparcie i sprzedaż rozwiązań Sharpa oraz współpracę z partnerami w regionie (szkolenia, rozwój kompetencji). Do jego obowiązków należy też opracowanie i realizacja strategii rozwoju oprogramowania w portfolio producenta, a także planowanie nowych produktów na rynki wertykalne wspólnie z partnerami w regionie CEE. Zintegrowana oferta to jeden z kluczowych elementów strategii Sharpa.

Krzysztof Ukleja poprzednio pracował w HP, jako Presales Technical Consultant (2017 - 2019). Wcześniej w Samsungu był specjalistą od rozwiązań biznesowych w dywizji enterprise oraz presalesem (2013 - 2017). Doświadczenie zdobywał także w Tajkun jako architekt systemów, specjalizując się w Digital Signage (2011 - 2013) oraz w Ricoh (2009 - 2011).

W poprzednich firmach zajmował się m.in. audytami środowiska druku i projektowaniem rozwiązań, wsparciem technicznym działu B2B i partnerów, wdrażaniem systemów druku u klienta oraz szkoleniami.