HP i Xerox ogłosiły partnerstwo. W ramach współpracy Xerox zaoferuje laserowe urządzenia A4 i A3 od HP - będą to głównie linie przejęte od Samsunga w 2017 r. Sprzęt będzie mógł być dostarczany pod marką Xerox i wyposażony w oprogramowanie producenta (ConnectKey). Nie podano jednak, kiedy będzie dostępny w tym modelu na rynku. Ponadto Xerox będzie dostarczać tonery HP do maszyn różnych typów. Warto dodać, że Xerox i Samsung współpracowali swego czasu na rynku druku.

Xerox przystąpi także do programu partnerskiego HP, oferując komputery, monitory i akcesoria w modelu usługowym (Device-as-a-Service). Natomiast HP udostępni użytkownikom swoich laptopów i desktopów chmurową platformę Xerox do zarządzania obiegiem dokumentów, dostępem, zadaniami ("DocuShare Flex"). W USA współpraca obejmująca DaaS ma ruszyć w II poł. br. 

Poszerzenie portfolio i sojusz z HP ma wzmocnić pozycję Xerox w segmencie MŚP. "staniemy się silnym graczem na rynku rozwiązań IT" - jak to określa oficjalny komunikat. HP natomiast wskazuje na "rosnące możliwości w kilku ważnych obszarach". Zyskuje dostęp do szerszej bazy klientów w przedsiębiorstwach. Liczy na rozwój oferty subskrypcyjnej, co jest jednym z kluczowych elementów strategii HP w segmencie PC.

Oba koncerny szukają także możliwości wzrostu w długim terminie na trudnym rynku druku. HP ostatnio pokazało spadki w tym biznesie.