Anna Streżyńska została szefową MC2Solutions, spółki koncentrującej się na takich rozwiązaniach jak blockhain, Big Data, BI oraz sztucznej inteligencji (AI) i Internecie rzeczy (IoT).

Była minister cyfryzacji organizuje przedsięwzięcie wspólnie z Viktorem Wanli, założycielem i szefem platformy gamingowej Kinguin. Została jego partnerką biznesową. Poinformowała, że do nowego biznesu przyłączyła się część zespołu, z którym pracowała w ministerstwie cyfryzacji i który odszedł po jej odwołaniu. Wśród inicjatorów nowego projektu, obok Anny Streżyńskiej i Viktora Wanli, jest dwóch specjalistów z resortu, m.in. były szef pionu IT w ministerstwie.

Nowa spółka, w której są m.in. analitycy i programiści, ma pracować głównie na rzecz Kinguina (m.in. w zakresie technologii blockhain jak i emisji własnej waluty cyfrowej), ale Anna Streżyńska deklaruje, że firma chce wspierać polski rząd w tworzeniu programów obejmujących projekty z wymienionych obszarów, jak również samorządy w zakresie AI oraz IoT. Viktor Wanli ocenił, że blockhain to przyszłość Internetu, a właściwie jego nowa, bezpieczna platforma.

Anna Streżyńska została odwołana ze stanowiska ministra cyfryzacji 9 stycznia br. w ramach rekonstrukcji rządu.