Umowa upoważnia Surfland do prowadzenia działań handlowych i sprzedaży systemu elektronicznego obiegu dokumentów od XSystems. Spółka informuje, że w ten sposób przygotowuje się do wprowadzenia kompleksowej usługi obejmującej dostosowanie klientów do RODO, zarówno w zakresie procedur jak i rozwiązań informatycznych. Niedawno XSystem zdecydował o zmianie strategii i koncentracji na elektronicznym obiegu dokumentów.

Wrocławska spółka liczy na poprawę wyników dzięki zapotrzebowaniu na rozwiązania związane z RODO. Ostatnio jest na minusie. I poł. 2017 r. Surfland wypracował 1,675 mln zł przychodów wobec 2,216 mln zł rok wcześniej (-24 proc.). Strata netto zmniejszyła się jednak z 602 tys. zł w I poł. 2016 r. do 373,3 tys. zł w I poł. 2017 r. Widać poprawę w II kw. br., gdy spółka wypracowała dodatni wynik EBIDTA (ok. 65 tys. zł).

Zarząd wyjaśnia, że Surfland wdrażał program restrukturyzacji i optymalizacji kosztów. Przychody, a co za tym idzie marże, ogranicza według niego jednak "bardzo trudny" cash-flow, co jest skutkiem ujemnych wyników w minionych latach, jak również utrudniony dostęp do instrumentów finansowych. Spółka koncentrowała się na poszukiwaniu inwestorów. Dwóch pozyskała w lipcu br.