Z udziału w radzie nadzorczej Sygnity zrezygnowało 3 z 6 jej członków: kolejno Bogdan Tokarski, Tomasz Sielicki oraz Beata Gessel-Kalinowska.

Bogdan Tokarski złożył rezygnację 22 marca. Uzasadnił ją odmienną wizją działań rady nadzorczej. Funkcję przestanie pełnić 31 marca.

"Swoją rezygnację uzasadniam tym, że reprezentuję odmienne stanowisko co do działań, jakie powinna podejmować rada nadzorcza, aby zapewnić spółce kontynuację działalności. Tym samym nie mając realnego wpływu na decyzje podejmowane przez radę nadzorczą, jestem zmuszony zrezygnować z funkcji członka rady nadzorczej.” – wyjaśnił Bogdan Tokarski.

W radzie nadzorczej był od 2014 r. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy w bankowości. W latach 2013 – 2016 pełnił funkcję prezesa spółki Bazy i Systemy Bankowe.

Tomasz Sielicki, zastępca przewodniczący rady nadzorczej Sygnity, zrezygnował z członkowstwa w radzie z dniem 29 marca. Uzasadnił to tym, że 31 marca przewidziane są wybory do rady nadzorczej.

Tomasz Sielicki jest uznawany za twórcę sukcesu ComputerLandu (obecnie Sygnity). Przez 13 lat (1992 – 2005) był prezesem spółki, a od 2005 r. do 2007 r. prezydentem grupy ComputerLand. W radzie nadzorczej był od 2007 r.

W dniu 29 marca zrezygnowała także Beata Gessel-Kalinowska, ze skutkiem na dzień 31 marca. W oświadczeniu przekazanym spółce nie uzasadniła swojej rezygnacji. Jest prawnikiem, ekspertem w dziedzinie arbitrażu, transakcji fuzji i przejęć, funduszy inwestycyjnych i prawa handlowego. 

Kandydatami do rady nadzorczej Sygnity są Piotr Wierzbicki, zgłoszony przez OFE Nationale Nederlanden oraz Roman Rewald, zgłoszony przez Legg Mason Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty Subfundusz Akcji. Obie instytucje są udziałowcami spółki.

W IV kw. 2016 r. Sygnity wypracowało 119,5 mln zł przychodów ze sprzedaży, o 14,5 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2015 r. Zysk netto spadł o 93,1 proc., do 236 tys. zł.