Zwycięzców w 39 kategoriach wybrano spośród ponad 2600 uczestników ze 115 krajów. Firma Synerise zdobyła nagrodę “Partner Roku 2018 Microsoft w Polsce” oraz została jednym z trzech finalistów globalnej kategorii Partner Roku Rynku Detalicznego. Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji Microsoft Inspire, która odbędzie się w dniach 15-19 lipca 2018 r. w Las Vegas.

Nagroda dla Partnerów Roku w ramach programu Microsoft Partner 2018 przyznawana jest partnerom na poziomie krajowym, którzy „osiągnęli znaczny wzrost bazy klientów i/lub przychodów, zwiększając wpływ i zadowolenie klientów z oferty Microsoft Cloud”.

Z kolei nagroda Retail Partner of the Year jest przyznawana organizacji partnerskiej, która „przoduje w dostarczaniu innowacyjnych i unikalnych usług lub rozwiązań opartych na technologiach Microsoft klientom detalicznym, wykazując wiodącą pozycję w swojej branży”.

Założona w 2013 roku Synerise została zaliczona do światowej czołówki najlepszych partnerów Microsoft za innowacyjność rozwiązań opartych na technologii Microsoft i wdrażanie ich u klientów. Po czterech latach obecności na rynku firma uzyskała wycenę na poziomie 85 mln dol., ma w portfolio ponad 100 klientów i obsłużyła 600 mln transakcji.

Stworzone przez nią dla branży retail i składające się z wielu modułów rozwiązanie Synerise AI Growth Cloud wykorzystuje dane zebrane z wielu źródeł do segmentacji klientów w czasie rzeczywistym i błyskawicznego tworzenia komunikatów marketingowych. Autorskie algorytmy uczenia maszynowego umożliwiają dostarczanie nowym i powracającym klientom dynamicznych treści, które są dostosowywane na podstawie ich interakcji w wielu punktach styku. Jak twierdzi dostawca jego platforma przetwarza obecnie niemal 5 mld zachowań zakupowych.

Dziękując Microsoftowi za wyróżnienie, Jarosław Królewski, prezes zarządu Synerise, zapowiedział, że jeszcze w 2018 roku jego firma wyda na badania i rozwój niemal 25 mln złotych.