Michael van der Bel, szef Microsoftu w regionie EMEA, z końcem marca br. odejdzie z korporacji. Zastąpi go Ralph Haupter, obecnie kierujący Microsoftem w Azji.

Van der Bel spędził w Microsofcie 21 lat. Zarządzał strukturami firmy w regionie EMEA jako wiceprezes od 2016 r. Odpowiadał za sprzedaż, marketing i operacje w zakresie całego portoflio produktów i usług na 134 rynkach, kierując 20 tys. pracowników w 32 lokalnych spółkach.

Głównym zadaniem odchodzącego szefa była koncentracja na transformacji Microsoftu w lidera ery cloud-first, mobile-first w regionie EMEA. Miał też pomóc partnerom i klientom w ich cyfrowej transformacji z pomocą rozwiązań chmurowych.

Wcześniej Michael van der Bel od 2012 r. kierował brytyjskim oddziałem Microsoftu. Przeszedł przez różne szczeble w hierarchii i stanowiska kierownicze w firmie. Był m.in. dyrektorem zarządzającym w Holandii, a następnie wiceprezesem odpowiedzialnym za sektor publiczny na międzynarodowych rynkach. Wdrażał globalną strategię Microsoftu dla sektora publicznego. Pracował także na rynku chińskim, pełniąc tam rolę dyrektora operacyjnego.