W dniach 16 – 19 czerwca 2011 r. po raz 16. odbyły się w Mikołajkach Mistrzostwa Polski IT Cup 2011. W ciągu 3 dni rozegrano 10 wyścigów na łódkach. Pierwsze miejsce zajęła załoga Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel, w której sternikiem był Robert Kozioł, od lat pasjonat żeglarstwa zarówno turystycznego jak i regatowego. Zwycięzcy mistrzostw wywalczyli również puchar magazynów CHIP i CRN Polska. Drugie miejsce zajął zdominowany przez kobiety zespół firmy Asseco, który dowiódł swoich umiejętności nawet w trudnych warunkach pogodowych panujących na Jeziorze Mikołajskim. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Telefonii Dialog, która wyprzedziła załogę firmy NASK zaledwie jednym punktem w klasyfikacji generalnej. Imprezę IT Cup zorganizował Marek Ogrodowczyk przy współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, magazynem Żagle, grupą Amax, Polskim Związkiem Żeglarskim, firmą Ricoh oraz redakcjami magazynów CHIP i CRN Polska.