Maciej Plebański, obejmując funkcję prezesa zarządu i Dyrektora Zarządzającego firmy, połączy nowe obowiązki z funkcją Dyrektora Sprzedaży, którą pełni od ponad roku. Na nowym stanowisku odpowiada za sprzedaż, zarządzanie i rozwój sieci klientów. T-Systems tak jak T-Mobile należy do Deutsche Telekom. Nowy prezes zapowiada ofensywę spółki w firmach finansowych, w przemyśle i sektorze publicznym. Jednym z elementów strategii Deutsche Telekom na najbliższe lata jest ekspansja na polskim rynku. Według koncernu nasz kraj ma dobre perspektywy rozwoju biznesu w segmencie ICT.

Maciej Plebański pracuje w T-Systems od 2008 r. Pełnił m.in. obowiązki dyrektora sprzedaży bezpośredniej i w sektorze publicznym (Head of Direct Sales & Public). W styczniu 2012 r. objął funkcję Dyrektora Sprzedaży (Head of Sales Department). Wcześniej pracował m.in. na stanowisku Regionalnego Dyrektora Sprzedaży w Siemens i Siemens Enterprise Communications w Polsce. Maciej Plebański jest absolwentem Ekonomii Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach.

Dotychczas obowiązki prezesa pełnił Alexander Bartz, łącząc tę funkcję z posadą Dyrektora Finansowego. Menedżer pozostanie na tym stanowisku oraz w zarządzie. Zmianie na fotelu prezesa towarzyszy restrukturyzacja. Dział usług T-Systems zostanie podzielony pomiędzy dwa pozostałe piony – sprzedaży i produkcji.