Tech Data Polska poszerzyła grono specjalistów, które odpowiada za zamówienia projektowe i obsługę sprzedaży rozwiązań Dell EMC dla przedsiębiorstw (serwery, pamięć masowa, sieciówka).

Zespół tworzą obecnie: Piotr Zneykus (Product Manager Dell Enterprise), Magdalena Szymańska (Specialized Sales Executive), Tomasz Chmarra (Systems Enginer) oraz Konrad Alwast (Business Development Manager).

Większa ekipa fachowców ma wspierać partnerów w doborze produktów i rozwiązań, zapewniając kompleksową obsługę, od zgłoszenia projektu, poprzez przygotowanie konfiguracji i kontrolę logistyczną. Zajmie się również szkoleniami. Tech Data jest w stanie certyfikować partnerów w ramach oferowanych produktów Dell EMC.

Do niedawana rozwiązaniami Dell EMC Enterprise zajmował się tylko Piotr Zneykus. Jest związany z Tech Datą od 5 lat, a z produktami Dell EMC ma kontakt od 9 lat. Koordynuje pracę zespołu. Poprzednio przez blisko rok był również w Also, zarządzając linią serwerową HPE.

Magdalena Szymańska zajmuje się wyceną rozwiązań Dell Enterprise, a Tomasz Chmarra tworzeniem konfiguracji i szkoleniami. Konrad Alwast odpowiada za wsparcie partnerów na wszystkich etapach współpracy.

Troje nowych osób w zespole poprzednio zdobywało doświadczenie w Action. Magdalena Szymańska odpowiadała za produkty Lenovo SMB w firmie z Zamienia. Tomasz Chmarra do 2017 r. pracował w niej także jako System Engineer. Konrad Alwast do 2017 r. w Action odpowiadał za HPE, Della i Lenovo.

Wzmocnienie zespołu to element strategii rozwoju oferty zaawansowanych rozwiązań na polskim rynku.

„Obecną bliską współpracę z Dell EMC oraz perspektywy dalszego rozwoju w przyszłych kwartałach traktujemy jako strategiczny obszar naszej działalności.” – deklaruje Marcin Ruciński, Sales & Product Marketing Director, któremu podlega zespół Dell EMC Enterprise w Tech Data.