Tech Data nie zgadza się z karą 76 mln euro nałożoną przez francuskiego regulatora. Złoży odwołanie w tej sprawie - poinformował międzynarodowy dystrybutor. Zapewnia, że firma przestrzega zasad konkurencji i przepisów antymonopolowych niezależnie od tego, gdzie działa.

Francuski urząd ds. konkurencji (Autorite de la Concurrence) utrzymuje, że Apple dogadał się z Ingram Micro i Tech Datą, by dystrybutorzy nie konkurowali ze sobą oferując sprzęt tego producenta. Celem niedozwolonego porozumienia miało być utrzymanie cen dla resellerów premium Apple'a na poziomie stawek w sklepach własnych marki - twierdzi regulator. Nałożył 1,1 mld euro kary na Apple'a i 63 mln euro na Ingrama.

Tech Data kwestionuje taką decyzję, zauważając, że dotyczy ona rzekomych antykonkurencyjnych uzgodnień Apple'a z dystrybutorami w sprawie przydziału ilości produktów tej marki, a nie praktyk monopolistycznych, co sugeruje informacja Autorite de la Concurrence.

Apple i Ingram Micro już wcześniej odrzucili oskarżenia o udział w zmowie i zapowiedzieli odwołanie się od decyzji o karach.