Grupa TenderHut sfinalizowała umowę przejęcia 100 proc. udziałów warszawskiej firmy Javeo Software, która zostanie włączona w struktury spółki z grupy – SoftwareHut. Dotychczasowy prezes Javeo, Jacek Zadrąg, objął funkcję COO (Chief Operating Officer) w SoftwareHut. Odpowiada za nadzór nad procesami projektów połączonych w wyniku transakcji.

– Strategia przyjęta przez TenderHut od początku zakładała konsolidację mocno rozproszonego rynku polskich firm IT. Nasz rozwój jest oparty także o wysokiej klasy ekspertów – komentuje Robert Strzelecki, prezes TenderHut.

Javeo specjalizuje się w tworzeniu projektów IT dla dużych firm polskich i zagranicznych. Jest m.in. autorem systemów wspomagających obsługę klientów dla Plusa, systemów wsparcia sprzedaży ubezpieczeń w Link4, wsparcia procesów sprzedaży kart kredytowych w PKO BP.

Połączenie ma dać efekt synergii, który pozwoli na realizację jeszcze większej liczby projektów, także poza Polską.

- Doświadczenie pokazuje, że klienci szukają nie tylko firm produkujących dobrej jakości oprogramowanie, lecz także takich, które są w stanie realizować projekty w odpowiedniej skali – twierdzi Jacek Zadrąg.

W skład grupy TenderHut wchodzi obecnie 6 spółek. Przychody według jej danych przekraczają 2,5 mln zł miesięcznie. TenderHut w ciągu 3 lat otworzył 7 centrów developerskich w Polsce i 8 zagranicznych przedstawicielstw.