OCZ Technology poinformowało, że największy inwestor - Hercules Technology Growth Capital - wycofał się z firmy. Prawie wszystkie udziały przejmie Toshiba. Negocjacje w tej sprawie są na ukończeniu, transakcja dojdzie jednak do skutku pod pewnymi warunkami. Np. Toshiba zobowiąże się do zachowania wartości przedsiębiorstwa. Do przejęcia dojdzie przez ogłoszenie upadłości OCZ i wykupienie masy upadłości przez Toshibę. OCZ stanie się spółką należącą do grupy kapitałowej Toshiba. Marka OCZ zostanie zachowana. Zobowiązania z tytułu zgłoszeń RMA przejmie na siebie japońska korporacja.
 
OCZ to amerykańska firma, założona w 2002 r. Jest znana przede wszystkim z produkcji nośników SSD. Toshiba wytwarza pamięci NAND, czyli komponent SSD. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że OCZ po przejęciu przez Toshibę będzie miało najniższe ceny NAND-ów, dzięki czemu możliwe stanie się wprowadzenie do oferty tanich dysków SSD, konkurujących z Samsungiem czy Kingstonem.

OCZ odnotowało w tym roku drastyczny spadek przychodów i sporą stratę. W ciągu 6 miesięcy 2013 r. (od 1 marca - do 31 sierpnia) obroty wyniosły 88,8 mln dol. wobec 165 mln dol. rok wcześniej, a strata netto - 39,2 mln dol. wobec 57,7 mln dol. w 2012 r.