Przed podpisaniem porozumienia Adobe przeprowadziło testy czytnika książek elektronicznych Vedia eReader K4. Po ich pomyślnym zakończeniu wydano certyfikat, który zezwala polskiej firmie na produkcję e-booków z zabezpieczeniem DRM (Digital Rights Management) marki Adobe. To pierwsza tego typu umowa na polskim rynku. Vedia zamierza poszerzyć ofertę czytników o kolejne modele i zaktualizować oprogramowanie już wyprodukowanych urządzeń, by były kompatybilne z zabezpieczonymi materiałami wydawców książek i czasopism. Producent poinformował również, iż zamierza oferować usługi zabezpieczania e-booków i czasopism elektronicznych, zaś partnerstwo z Adobe jest pierwszym krokiem do tego celu.

W czerwcu br. spółka zależna Vedii w Hong Kongu (Vedia HK) zawarła umowę z firmą Spellmark, oferujacą produkty elektroniczne w Rosji pod marką Ritmix. Zgodnie z porozumieniem do 31 grudnia 2011 r. Spellmark będzie zamawiał w Vedii urządzenia wraz z akcesoriami. Wartość umowy oszacowano na 10 mln dol. W sierpniu polski dostawca sprzedał Spellmarkowi sprzęt za 330 tys. dol. W II kw. 2010 r. podobną umowę dotyczącą dostawy swoich produktów na rynek brytyjski Vedia zawarła z firmą Imagin. Kontrakt został podpisany na rok, jego wartość wynosi 1,66 mln dol.

W II kw. 2010 r. Grupa Kapitałowa Vedii miała 11,5 tys. zł straty netto wobec 625,6 tys. zł straty w II kw. 2009 r. Przychody grupy w II kw. 2010 r. wyniosły 1,5 mln zł, tj. o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej (980,7 tys. zł).