Polski oddział Veeam Software w 2018 r. zwiększył sprzedaż rozwiązań o 27 proc. Liczba klientów z sektora dużych przedsiębiorstw zwiększyła się o 33 proc. – poinformowała spółka. Nie ujawnia szczegółowych danych.

Dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych informuje, że w 2018 r. na świecie zrealizował zamówienia o łącznej wartości 963 mln dol., co oznacza 16-proc. wzrost rok do roku. Był to dwunasty rok z rzędu, w którym firma osiągnęła dwucyfrowy organiczny wzrost wartości zamówień.

Największy wzrost przychodów ze sprzedaży odnotowano w przypadku rozwiązań Veeam Agent, przeznaczonego dla serwerów i stacji roboczych z Windows i Linux oraz Backup for Microsoft Office 365 (odpowiednio 129 proc. i 549 proc. r/r).  

Firma pozyskała na świecie 48 tys. nowych klientów. Obecnie jest ich 330 tys.

Na początku stycznia br. dwa fundusze zainwestowały w Veeam 500 mln dol., co było jedną z największych inwestycji w historii branży oprogramowania pamięci masowej.

Jak informuje IDC, rynek oprogramowania do ochrony i replikacji danych będzie rosnąć o 4,3 proc. rocznie. Jego globalne przychody przekroczyły 7 mld dol.

„Klienci szukają rozwiązań, które umożliwiają zarządzanie danymi w sposób zapewniający ich lepsze wykorzystanie oraz pomagają firmom w przekształceniach. Rozwiązania te nie powinny jednak zmuszać użytkownika do powierzania danych jednemu dostawcy ani zwiększać ryzyka bezpieczeństwa informacji" – twierdzi Ratmir Timashev, współzałożyciel Veeam i wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.