Dzięki przejęciu technologii Arkin i jej integracji z VMware vRealize Suite, zespoły zarządzające chmurą obliczeniową będą miały dostęp do platformy umożliwiającej planowanie, diagnostykę i automatyzację. Oprogramowanie Arkina w opracowaniu Gartnera „Cool Vendors in Enterprise Networking, 2016” zostało uznane za rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o środowiskach NSX.

- Dysponując NSX połączonym z technologią Arkina i vRealize, VMware udostępni płaszczyznę bezpieczeństwa i zarządzania procesami w SDDC – mówi Ajay Singh, wiceprezes i dyrektor działu zarządzania chmurą w VMware.

Z czasem Arkin ma zapewnić vRealize Suite pozycję najbardziej zaawansowanej w branży platformy do zarządzania chmurą. Przy użyciu narzędzia wstępnej oceny platforma Arkina zapewnia wgląd w przepływy ruchu w centrum danych, umożliwiając szybsze wdrażanie oparte na mikrosegmentacji. Po wdrożeniu, Arkin skraca rozwiązywanie problemów, wykorzystując takie mechanizmy, jak time-machine, wyszukiwanie z użyciem języka naturalnego oraz kontekstowa analityka w warstwach wirtualnej i fizycznej.

VMware i Arkin współpracowały już ze sobą przy projektach dla takich klientów, jak Columbia Sportswear, California Department of Water Resources (CDWR) oraz Nebraska Medicine.