VMware kupuje Lastline, jednego z pionierów wykrywania zagrożeń sieciowych i reakcji na nie. Kompetencje firmy mają zwiększyć możliwości w tym zakresie w jednostce zajmującej bezpieczeństwem cyfrowym - VMware Carbon Black Threat Analysis Unit - zbudowanej w oparciu o przejętą w ub.r. za 2,1 mld dol. firmę Carbon Black. W minionym miesiącu VMware wchłonęło Octarine, startup zajmujący się bezpieczeństwem aplikacji kubernetes i ogłosiło sojusz w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego, obejmujący integrację rozwiązań dużych graczy.


Akademicy wzmocnią zespół

Jednak dla VMware'a obok technologii przejętych wraz z Lastline cennym nabytkiem jest wyjątkowy zespół specjalistów. W firmie pracuje 15 osób z doktoratami i pracowników naukowych, a także czterech badaczy zagrożeń, zaliczanych do tych, którzy publikują najczęściej na świecie. Lastline zajmuje się również badaniami nad złośliwym oprogramowaniem.

VMware zapowiada, że pod nowym szyldem fachowcy będą mieli jeszcze większe możliwości prowadzenia badań. W sumie Lastiline zatrudnia ponad 150 osób. Działa od 2011 r.

Powstaną nowe rozwiązania

CEO Lastline Gillis zapowiada, że dzięki połączeniu sił na rynek zostaną wprowadzone kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa dla centrum danych, rozproszonych oddziałów firm i użytkowników mobilnych.

Według niego głównym produktem firmy jest sandbox, który wykorzystuje emulację całego systemu do sprawdzania każdej instrukcji wykonywanej przez złośliwe oprogramowanie. Pozwala to, jak zapewnia, wykryć i zablokować dwa razy więcej szkodników niż w systemie opartym na sygnaturach. Twierdzi, że architektura NSX umożliwia przeprowadzanie analiz sieciowych na dużą skalę, na dziesiątkach tysięcy rdzeni, bez obciążania ruchu.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione. Finalizacja zakupu jest spodziewana do końca lipca br.