VMware przejął Pivotal Software kosztem 2,7 mld dol. CEO Pat Gelsinger przekonuje, że dzięki połączeniu powstanie lider segmentu kubernetes (kontenerów). Chmurowa platforma i narzędzia developerskie Pivotala zostały włączone do nowej jednostki biznesowej VMware'a - Modern Applications Platform. Mają pomóc firmom w cyfrowej transformacji.

"Skupimy się na dostarczaniu chmurowej oferty, gotowej do użycia przez przedsiębiorstwa, która pomoże im osiągnąć lepsze wyniki biznesowe" - zapowiada Ray O'Farrell, szef Modern Applications Platform. Przekonuje, że nowoczesne rozwiązania i praktyki tworzenia aplikacji muszą być łatwo dostępne dla przedsiębiorstw. "Cyfrowa transformacja i aplikacje, które ją umożliwiają nie może być limitowana tylko dla gigantów chmurowych i software'owych" - twierdzi dyrektor.

Pivotal został przejęty w 2016 r. przez Dell Technologies, który kontroluje także większość udziałów w VMware. Zakup Pivotala zapowiedziano w sierpniu ub.r., wraz z ogłoszeniem przez VMware akwizycji Carbon Black za 2,1 mld dol. To drugie przejęcie zostało sfinalizowane w październiku 2019 r. i miało "wstrząsnąć branżą bezpieczeństwa" - jak zapowiadał Pat Gelsinger.