Informując o „ograniczonej liczbie” dotkniętych wadą produktów firma HPE nie ujawniła jednak, o które urządzenia chodzi. Producent nie podał też szczegółów, jak zamierza poradzić sobie z problemem ich wymiany u klientów, ani na czym będzie w tym procesie polegała rola partnerów.


Także Juniper Networks oficjalnie potwierdził problem, ale nie dostarczył listy swoich produktów z wadliwym układem. Serwis Network World, który pierwszy opisał przypadek tego producenta, twierdzi, że wśród urządzeń zagrożonych awarią są pewne modele routerów z serii MX, przełączników ethernetowych z serii EX i niektórych urządzeń zabezpieczających.


Oświadczenia HPE i Juniper Networks nastąpiły krótko po tym, jak firma Cisco poinformowała o planie wymiany niektórych produktów ze swych najpopularniejszych serii, w tym wyszczególnionych w oświadczeniu przełączników Nexus, firewalli ASA i routerów ISR.


Cisco zapewnia klientom wymianę wadliwych urządzeń, pod warunkiem, że do dnia 16 listopada 2016 były objęte ważnym kontraktem serwisowym. Jednak, jak informuje CRN USA, producent nie przewiduje refundowania partnerom kosztów związanych z wymianą i instalacją sprzętu. Z kolei HPE nie udziela informacji, czy ma w planach zwrot takich kosztów.


Wszystko wskazuje na to, że za usterkę prowadzącą z czasem do całkowitej awarii sprzętu odpowiada procesor Intel Atom C2000. Z dokumentu zamieszczonego w styczniu tego roku na stronie internetowej producenta wynika, że niskonapięciowe procesory z serii Atom C2000 wykazują wadę układu taktującego.