Firma na razie nie podaje szczegółów związanych z planowaną transakcją. Ujawniono natomiast, że dział badań i rozwoju Wilka zaprojektował moduły kolejnej generacji, które są – jak zapewnia producent – dużo szybsze, oszczędniejsze i mniejsze niż DDR4. Dzięki mniejszym rozmiarom mieszczą w jednej obudowie CPU i RAM. Nowe konstrukcje przeszły już wszystkie testy i są gotowe do produkcji. Firma jest przekonana, że nowe pamięci zyskają dużą popularność przede wszystkim w komputerach AiO, w których rozmiary platformy i emisja ciepła mają duże znaczenie. 

W następnej kolejności kompaktowe konstrukcje CPU-RAM zostaną uzupełnione o zintegrowany dysk SSD. – To pozwoli na pozbycie się z płyty głównej magistrali PCI oraz modułu SATA, dzięki czemu płyta osiągnie rozmiary 4-krotnie mniejsze od dostępnych obecnie miniATX – zapowiada przedstawiciel firmy. 

Jeśli transakcja dojdzie do skutku, na rynku niebawem pojawią się pierwsze procesory zintegrowane z 4 gigabajtami RAM DDR5 określane kodowo jako WE1-Souveran. Przedstawiciele WESA nie komentują pogłosek, zgodnie z którymi WE1-Souveran ma znaleźć zastosowanie w maszynach, których produkcję uruchomi niebawem firma.

 

WYJAŚNIENIE (2.04).

Informacja jest primaaprilisowym żartem. Choć oczywiście bardzo byśmy chcieli, aby polska firma kupiła Intela, a nawet AMD i została potentatem na rynku pamięci:)