CEO Xerox został John Visentin. Jest on jednocześnie wiceprzewodniczącym zarządu firmy. Funkcję prezesa zarządu objął Keith Cozza.

John Visentin zastąpił odchodzącego szefa, Jeffa Jacobsona, który ustąpił po rezygnacji przez Xerox z zapowiedzianej w styczniu br. transakcji zakupu firmy przez Fujifilm. Jacobson, CEO od początku 2017 r., był zwolennikiem przejęcia, negocjował jego warunki z japońskim koncernem. O odstąpieniu od umowy Xerox poinformował w połowie maja br. Stało się to pod naciskiem dwóch mniejszościowych akcjonariuszy. John Visentin był wskazywany przez nich do roli nowego CEO już od grudnia ub.r.

Nowy szef posiada duże doświadczenie w branży IT. Przed dołączeniem do Xerox doradzał zarządowi Exela Technologies. Współpracował także z Advent International, któremu doradzał, operacyjnie i strategicznie, w zakresie m.in. procesów due diligence i inwestycji. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w IBM i HP.

Firma ogłosiła również termin dorocznego spotkania akcjonariuszy. Odbędzie się ono 31 lipca br. Wcześniej będą zgłaszane kandydatury członków zarządu. Wraz z ustępującym CEO z zarządu odeszło kilku innych menedżerów.