Bezpośrednio przed przejściem do Xeroxa Rafał Szczap pełnił funkcję prezesa zarządu polskiego oddziału Kapsch BusinessCom. Wcześniej był związany z Dellem, jako Regional Sales Director oraz Sagemcomem, gdzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego. Karierę natomiast zaczynał w Nokii na stanowisku strategic sales directora. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektronika, a także ESCP Europe, w ramach której zdobył tytuł EMBA w zakresie Leadership Programme i International Management.

Pod prezesurą Rafała Szczapa Xerox nadal będzie koncentrować się na rozwoju technologii oraz usług, które mają ułatwić przedsiębiorcom digitalizację procesów biznesowych oraz zarządzanie informacjami. Według vendora dowodem na to jest największa premiera portfolio technologicznego w historii Xerox – w wyniku której na rynku pojawiło się 29 produktów wyposażonych w technologię ConnectKey z innowacyjnymi funkcjami umożliwiającymi m.in. dostęp do zasobów w chmurze i aplikacji zwiększających produktywność.

- Moim głównym celem jest konsekwentne wzmacnianie pozycji Xerox Polska, szczególnie w obszarze współpracy z firmami, które reprezentują najważniejsze sektory dla polskiej gospodarki oraz dynamicznie rozwijającego się obszaru specjalizowanych partnerów technologicznych – powiedział Rafał Szczap. – W dobie postępującej rewolucji – szczególnie w wymiarze cyfrowym – klienci poszukują pewnych partnerów biznesowych oraz technologii gwarantujących stabilność w mierzalnym wyniku finansowym. 

Dotychczasowy prezes zarządu i dyrektor generalny, Alex Remez, podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Z firmą był związany od 2003 r., gdy dołączył do zespołu jako HR & Operations Director, Xerox Izrael. Wcześniej obejmował szereg stanowisk menadżerskich, sprzedażowych i związanych z logistyką w Izraelu i na Ukrainie.