Jolanta Anders została Business Unit Managerem Software and Cloud w Tech Dacie. Będzie zarządzać połączonymi zespołami, odpowiedzialnymi za oprogramowanie dla przedsiębiorstw, oprogramowanie on-premise i chmurę. Odpowiada za planowanie i rozwój biznesu software i cloud, opracowywanie strategii rozwoju połączonych zespołów i jej wykonanie, optymalizację procesów biznesowych, dopasowanie oferty do potrzeb polskiego rynku oraz nadzór nad współpracą z klientami i dostawcami.

„Obszar software jest naszym naturalnym, strategicznym kierunkiem rozwoju. W połączeniu z usługami cloudowymi oraz automatyzacją procesów, chcemy zaprezentować innowacyjne podejście do klientów i brać udział w transformacjach biznesowych mających na celu zmniejszenie kosztów licencyjnych i subskrypcji”. – komentuje Mariusz Ziółkowski, Country General Manager w Tech Data Polska.

Jolanta Anders posiada 14-letnie doświadczenie w branży IT. Przed dołączeniem do zespołu Tech Daty pracowała w Also na stanowisku Business Unit Managera Cloud (wcześniej Business Development Managera Cloud).

Od 2015 r. do 2016 r. była Account Managerem w Comparex. Lata 2005 – 2015 to okres awansu Jolanty Anders w Microsofcie, zaczynając od stanowiska Partner Marchandise, poprzez Partner Account Manager, Partner Retail Account Manager, Regional Partner Account Manager, a kończąc na stanowisku Business Development Manager Partnership Syndication. Nowa menedżer w Tech Dacie ukończyła studia na Politechnice Wrocławskiej, na wydziale Elektroniki i Telekomunikacji oraz podyplomowe studia z Marketingu i Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.