Oferta o nazwie „Stacja z Paczką” umożliwia klientom Neo24.pl odbiór produktów o wadze 25 kg, w cenie do 5 tys. zł. Dostawa będzie darmowa. E-sklep obiecuje, że towary będą docierały na stacje Orlenu w maksymalnie 48 godzin od momentu nadania. Usługa jest dostępna we wszystkich formach płatności (w tym gotówką przy odbiorze). Robiąc zakupy, klienci Neo24.pl mogą wybrać punkt odbioru. Przesyłki z centralnych magazynów firmy będą dostarczane do centrów logistycznych, skąd codziennie zostaną rozwiezione na stacje Orlenu. W momencie, gdy paczka trafi na stację, klient zostanie powiadomiony SMS-em.

– Wytypowaliśmy kategorie, które najlepiej pasują do takiej formy dostawy. Raczej nie będzie to duże AGD i RTV, jak pralki, lodówki czy wielkie telewizory, które zawsze będą zamawiane raczej w opcji przesyłki kurierskiej z wniesieniem, a często i montażem. Jednak mniejsze sprzęty kuchenne, elektronika i IT, idealnie nadają się do takiej formy odbioru –
komentuje Mateusz Gołda, Dyrektor ds. Procesów Biznesowych w Neo24.pl.


- Rzucamy wyzwanie tradycyjnemu handlowi. E-zakupy wygrywają już nie tylko ceną i większym wyborem produktów, ale przede wszystkim oszczędnością czasu i wygodą – mówi Tomasz Kabarowski, prezes Neo24.pl.

W ub.r. umowę o współpracy z Orlenem podpisał Sferis. Towary z e-sklepu sieci również można odebrać na stacjach paliw.