Andrzej Abramczuk został prezesem Netii. Dotąd spółką zarządzał Wojciech Pytel, członek rady nadzorczej, który został p.o. prezesa po rezygnacji Katarzyna Iwuć w maju br.

Andrzej Abramczuk wszedł do zarządu w grudniu 2017 r.,  gdy udziały w Netii obejmowały spółki kontrolowane przez Zygmunta Solorza - Żaka. Został dyrektorem ds. strategii i regulacji.

Nowy szef ma blisko 20-letnie doświadczenie w doradztwie na rzecz podmiotów z sektora telekomunikacyjnego i mediów. W 2009 r. związał się z kancelarią Chajec, Don-Siemion & Żyto, od 2011 r. jako partner. W latach 2006 - 2009 związany był ze spółką P4 (operator sieci Play). Od 2001 do 2006 r. był dyrektorem departamentu prawnego oraz członkiem zarządu GTS Poland i Cel Polska.

W latach 2011 - 2015 zasiadał w radzie nadzorczej CenterNet. Jest wiceprzewodniczącym rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz członkiem rady KIGEiT.

Andrzej Abramczuk ukończył studia na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe, prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London oraz studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych PAN.