Piotr Markowski z T-Mobile Polska i Maciej Zengel z Orange Polska obejmą od 1 lipca br. stanowiska członków zarządu NetWorkS! – spółki joint venture, powołanej do zarządzania siecią RAN obu operatorów.

Zmiana jest związana z decyzją obu właścicieli o wprowadzeniu zmian organizacyjnych w spółce.

W nowej strukturze zarząd będzie dwuosobowy, na czele z prezesem odpowiedzialnym za koordynację działania, nadzór nad obszarami finansów, bezpieczeństwa, HR, zakupów, compliance, prawnym i sprzedażowym.

Stanowisko to obejmie Piotr Markowski, który ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej. Ponad 7 lat prowadził różne projekty jako partner w firmie doradczej Mckinsey (2008 - 2016). Przez ostatnie 4 lata był m.in. członkiem zarządu T-Mobile odpowiedzialnym za rynek B2B oraz szefem projektu wdrożenia agile w firmie. Od 2019 r. jako Chief Transformation Officer odpowiadał za efektywność operacyjną firmy i uproszczenie procesów.

Maciej Zengel zostanie członkiem zarządu ds. technicznych. Odpowiada za operacyjne działanie spółki, jak również nadzór nad obszarami planowania i rozwoju, budowy i optymalizacji sieci, network operations center oraz IT.

Menedżer ma ponad 20-letnie doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. W grupie Orange na różnych stanowiskach odpowiadał m.in. za nadzór nad spółkami (jako członek rad nadzorczych Teltech, Telefon 2000, ORE Marketplanet, NetWorkS!), projektami infrastrukturalnymi (dotyczącymi m.in. współdzielenia infrastruktury aktywnej oraz pasywnej czy  roamingu krajowego), zarządzanie masztami. W Orange Polska odpowiadał też za politykę częstotliwości radiowych.

Dotychczasowi członkowie zarządu NetWorkS!, Edyta Rafalska i Leszek Lis, z dniem 30 czerwca br. powrócą, odpowiednio, do T-Mobile Polska i Orange Polska.