W skład zarządu Qumaka powołano Tomasza Zygmuntowicza. Będzie nadzorował sprzedaż i marketing. W spółce jest od 2016 r., jako szef działu sprzedaży General Business. Nowy członek zarządu ma 15-letnie doświadczenie w branży. W latach 2010 – 2016 zarządzał sprzedażą w spółce Technology Space, a wcześniej w BigVent z grupy Comp (od 2008 r.). Karierę zaczynał w NASK.

Jednocześnie rada nadzorcza zdecydowała, że Wojciech Włodarczyk, przewodniczący rady nadzorczej, nadal będzie pełnił funkcję prezesa Qumaka. Jego delegację przedłużono do 7 sierpnia br.

Wojciech Włodarczyk prowadzi własną działalność doradczą głównie w branżach chemicznej, farmaceutycznej, naftowej, gazowej, energetycznej, spożywczej.  Przejął stery spółki w końcu czerwca br. Miał sprawować funkcję prezesa do 13 lipca. Na początku czerwca zrezygnował prezes Qumaka, Tomasz Laudy. W końcu miesiąca odszedł wiceprezes Wojciech Strusiński. Odwołano wiceprezesa Włodzimierza Kaweckiego po 5 miesiącach na stanowisku.

W czerwcu przebudowano zarząd Qumaka, powołując pracujących już w spółce menedżerów: Konrada Pogódzia (kieruje pionem realizacji) oraz Bartłomieja Łatkę (odpowiada za biznes outsourcingowy).

Qumak w 2016 r,, jak i I kw. 2017 r. miał stratę netto. W ub.r. sięgnęła rekordowych 43 mln zł. Kiepski wynik jest po części związany z zapaścią na rynku zamówień publicznych. Po odejściu prezesa zarząd i rada nadzorcza, zapewniły, że będą prowadzone procesy naprawcze. Spółka ma koncentrować się na bardziej rentownych obszarach działania.