W najnowszym, globalnym rankingu „3D printing trends”, opracowanym przez 3DHubs.com, polska drukarka 3D Zortrax M200 awansowała z siódmego na drugie miejsce. Producent podkreśla, że to nie tylko zasługa jakości urządzenia lecz także aktywności partnerów w światowej sieci sprzedaży. Zortrax posiada sieć ponad 170 partnerów, którzy sprzedają jego produkty w ponad osiemdziesięciu krajach na sześciu kontynentach. Sieć jest stale rozbudowywana.

„Prowadzimy stały monitoring rynku druku 3D w poszukiwaniu nisz wartych zagospodarowania. Nawiązujemy kontrakty biznesowe z przedstawicielami korporacji o globalnym zasięgu” – mówi Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax. Polski producent nawiązał m.in. współpracę z firmą Bosch.

Obecności na światowych rynkach sprzyjają także dobre perspektywy rozwoju rynku druku 3D. Według prognoz firmy badawczej CONTEXT w kolejnych pięciu latach liczba sprzedanych drukarek 3D będzie rosła w średniorocznym tempie 42 proc. Natomiast wartość przychodów z tejże sprzedaży będzie się zwiększać co roku średnio o 33 proc. Wolumenowo, zdaniem analityków, branża druku 3D ma być zdominowana przez drukarki wykorzystujące technologię FFF (Fused Filament Fabrication), czyli taką jaką w swoich produktach stosuje Zortrax.