Western Digital w maju pożegna się z 313 pracownikami w San Jose, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, a także Milpitas oraz Irvine. Na liście osób przeznaczonych do zwolnień znajdują się m.in dyrektor finansowy, wiceprezydent ds. rozwoju biznesu, wiceprezydent ds. akwizycji, a także inżynierowie.

Stave Shattuck, rzecznik prasowy Western Digital, tłumaczy iż w zmieniającej się branży firma ewaluuje i dokonuje transformacji biznesu, aby sprostać oczekiwaniom klientów i akcjonariuszy. Zachowanie odpowiedniego zatrudnienia i restrukturyzacja organizacji to odpowiedzi na zmiany zachodzące w segmencie pamięci masowych.  Na zwolnieniach w USA prawdopodobnie się nie skończy, Western Digital planuje cięcia personelu w innych regionach wśród różnych grup pracowników. 

W styczniu Western Digital opublikował wyniki kwartalne, z których wynika, że w ostatnim kwartale 2018 roku producent osiągnął przychód 4,2 mld dolarów, notując stratę netto w wysokości 487 mln dolarów. 

Warto zauważyć, że od pewnego czasu firma przestała  pozycjonować się jako producent dysków twardych i napędów SSD. Western Digital po zakupach Tegile System czy Virident Systems stara się zaistnieć w segmencie systemów pamięci masowych adresowanych dla klientów biznesowych.