Unitrends jest dostawcą rozwiązań w zakresie ciągłości biznesowej opartych na chmurze. Firma zamierza przyspieszyć rozwój w kanale partnerskim. W marcu br. poinformowała o 250-procentowym wzroście przychodów z rozwiązań w chmurze. Na początek oferta będzie dostępna w 14 krajach. 

„Nasze spółki mają wiele wspólnego - łączą nas główne obszary działalności, czyli usługi sieciowe, ciągłość w chmurze i odzyskiwanie danych, a także podobne podejście do rynku' – mówi David Galton-Fenzi, dyrektor generalny Zycko.

„Rozwiązania Zycko obejmują cały region i zapewniają spójność niezależnie od rejonu działania Unitrends. Cele Zycko i Rigby Private Equity doskonale wpisują się w nasze plany rozwojowe' – tak Mike Dalton, starszy wiceprezes ds. sprzedaży międzynarodowej w Unitrends, uzasadnia wybór dystrybutora.

W grudniu 2015 r. Zycko stała się częścią Rigby Private Equity (RPE), do którego należy także VAD Wick Hill. RPE tworzy wspólną ofertę obu podmiotów w całym regionie EMEA. Obejmuje ona rozwiązania w zakresie sieci, infrastruktury, bezpieczeństwa, komunikacji, przechowywania, dostępu, wydajności, monitoringu i zarządzania. 

Paul Eccleston, dyrektor RPE, twierdzi, że umowa z Unitrends wpisuje się w plany rozwojowe grupy. 'Decyzja Unitrends świadczy o istnieniu silnej potrzeby posiadania dystrybutora na cały region EMEA. Może on współpracować z firmami dążącymi do rozwoju na rynkach międzynarodowych, oferując wartość dodaną oraz jednolite wsparcie techniczne i sprzedażowe na całym obszarze.” – wyjaśnia szef RPE.