Odpowiedzią są aplikacje działające w chmurze. Usługi w chmurze pozwalają na korzystanie z aplikacji z dowolnego urządzenia w dowolnym miejscu na świecie. Jedyny warunek to dostęp do Internetu. Jest to możliwe dzięki temu, że dane oraz programy potrzebne do ich odtworzenia znajdują się w centrum danych na specjalnej dedykowanej do tego celu infrastrukturze.

Łatwa i szybka dostępność to nie jedyna zaleta korzystania z aplikacji w chmurze. Takie rozwiązanie umożliwia także na zachowanie niezależności od parametrów technicznych używanego sprzętu. Ponadto wszelkie kwestie związane z infrastrukturą informatyczną nie stanowią w takim przypadku problemu. Aktualizacja oprogramowania czy synchronizacja między urządzeniami leży po stronie dostawcy aplikacji bądź dostawcy platformy. Cykliczna, miesięczna opłata za korzystanie z aplikacji działającej w chmurze ułatwia ponadto planowanie wydatków.

Korzyści wynikające z usług w chmurze są więc bezsprzeczne. Nie ma znaczenia, czy użytkownik jest właścicielem małej firmy czy prezesem korporacji – rozwiązanie to jest opłacalne. Można zintegrować pracę wielu ludzi na wielu urządzeniach bez ogromnych nakładów finansowych.

Nic dziwnego więc, że aplikacje działające w chmurze oferowane są przez coraz większą liczbę firm z branży IT. Jak jednak odnaleźć się na tym konkurencyjnym rynku? Najlepiej już teraz zacząć korzystać z platform z aplikacjami typu CloudPortal. Oto kilka powodów, dla których jest to opłacalne.

Pierwszy i najważniejszy argument to dostęp do szerokiego grona potencjalnych klientów. Szukanie ich na własną rękę jest czasochłonne i zazwyczaj drogie. Tutaj natomiast sprawa jest prosta – korzystamy z już zgromadzonych w jednym miejscu użytkowników, którzy mogą stać się naszymi klientami. Powstająca platforma CloudPortal ofertuje bogatą bazę aplikacji i proste użytkowanie, które nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Kolejny istotny argument to większe przychody. To prosta zasada – im więcej potencjalnych klientów, tym potencjalnie więcej można zyskać. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie wszystkie rozwiązania są odpowiednie dla wszystkich użytkowników. Platforma CloudPortal umożliwia dotarcie do ściśle określonej grupy odbiorców, która będzie zainteresowana konkretnymi rozwiązaniami. Dotarcie do klientów zagranicznych również jest w ten sposób ułatwione.

Ponadto dzięki korzystaniu z platformy z aplikacjami CloudPortal zapewnić można firmie stałe, regularne przychody z „wynajmu” tychże aplikacji. Dzięki comiesięcznym dochodom łatwiej planować budżet niż przy dużych, lecz jednorazowych przychodach. Comiesięczny „wynajem” aplikacji w perspektywie czasu jest więc bardziej opłacalny niż jednorazowa ich sprzedaż.

Jeszcze jeden ważny powód to brak konieczności budowania własnego systemu rozliczania. Korzystając z platformy, bazujemy na jej systemie bilingowym – to po stronie pośrednika, jakim jest taka platforma, leży obowiązek rozliczania się z klientami.

Platforma CloudPortal to korzyści zarówno dla programistów, jak i klientów. Z jednej strony to kanał sprzedaży z ogromną grupą potencjalnych odbiorców, z drugiej miejsce, w którym w szybki i łatwy sposób można znaleźć, porównać i od razy rozpocząć korzystanie z oprogramowania, którego się potrzebuje.

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość