Liczba lat w branży: 11

Wiek:
45

Wykształcenie:
wyższe techniczne, mgr inż. chemik

Przeciętna dzienna liczba godzin pracy: 9

Ulubiony napój: zimne piwo z beczki

Ulubiony sposób relaksu: białe szaleństwo na nartach w marcowym słońcu

Marka używanego samochodu:
audi A6

Najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie w domu:
niestety nie pamięta (po prostu nie znosi zaawansowanych technologii)

Sukcesy, plany na przyszłość

Twórca Techmexu. Doprowadził do podpisania umowy dystrybucyjnej z Toshibą, wierząc że ­ jak sam to określa ­ „polski rynek nie różni się od rynków zachodnioeuropejskich i skoro Toshiba ma tam największy udział w sprzedaży notebooków, to jest to możliwe także w Polsce”. W niespełna rok po podpisaniu umowy z Toshibą, marka ta rzeczywiście zdobyła największy udział w polskim rynku notebooków.

Za swój największy sukces w roku 1998 uważa zrealizowanie planowanych inwestycji finansowych przed załamaniem się rynku kapitałowego w Rosji (wykupienie przez Techmex American Computer & Games oraz Systemu 3000). Po drugie, pozyskał zaufanie zespołu firmy System 3000 z Krakowa. Od września 1998 roku System 3000 realizuje plan sprzedaży, marży i zysku, co według Jacka Studenckiego potwierdza, że najważniejsze jest zdobycie zaufania ludzi, z którymi się współpracuje.

Po trzecie, odniósł sukces osobisty ­ dojrzał do cierpliwego korzystania z usług PKP na linii Bielsko-Biała ­ Warszawa. 

W tym roku planuje zwolnienie tempa inwestycji finansowych („no, może jedna mała firma, bardzo uległa, pozyskana bez walki). Całą energię zamierza zainwestować we właściwą konsolidację firm grupy Techmex SA, by nowy system organizacyjny w pełni odpowiadał oczekiwaniom klientów. Oczekuje również, by inwestycje przeprowadzone przez firmę w ubiegłym roku przyniosły akcjonariuszom satysfakcjonujący efekt finansowy.