Producenci nie szykują niespodzianek takich jak duże redukcje cen, czy wprowadzanie nowości do ofert. Wyjątkiem jest segment dysków, gdzie niedawno pojawiły się całkiem nowe produkty - dyski hybrydowe. Są to zwykłe twarde dyski wyposażone w pamięć flash. Już kilka lat temu takie produkty można było znaleźć w ofertach producentów, ale zniknęły z nich zanim się na dobre zadomowiły. Dlaczego? Okazało się, że nie w każdym systemie operacyjnym można korzystać z możliwości, jakie daje połączenie pamięci magnetycznej i półprzewodnikowej. Teraz jest już inaczej.

Dzięki technologii Adaptive Memory, po trzecim czy czwartym cyklu uruchomienia komputera i aplikacji, wielokrotnie skraca czasy uruchamiania systemu i aplikacji niezależnie od rodzaju zainstalowanego systemu operacyjnego oraz używanego oprogramowania – mówi Wojciech Łastowiecki, przedstawiciel Seagate'a w Polsce.

Czy dyski hybrydowe (teraz są dostępne w wersjach notebookowych, czyli 2,5-calowych) będą się cieszyły opularnością. Są one droższe od swoich tradycyjnych odpowiedników o ok. 150 zł. To oznacza niemal podwojenie wartości napędu w przypadku konstrukcji o małych pojemnościach, ale...

 – Nasze hybrydy są niemal 10-ciokrotnie tańsze od pojemnościowych odpowiedników SSD – mówi Wojciech Łastowiecki.