Motorola Solutions jest liderem w produkcji czytników UHF RFID. Oferta firmy jest bardzo szeroka i zróżnicowana. To jedyny producent, który dysponuje oddzielnymi liniami produktów klasy przemysłowej i biznesowej. Rosnąca popularność pasywnych rozwiązań doprowadziła do wzrostu wymagań – klienci poszukują bardzo wydajnych urządzeń. Konieczne jest coraz szybsze odczytywanie coraz większej liczby etykiet i to w zróżnicowanym otoczeniu i warunkach. Stacjonarne urządzenie Motorola FX9500 spełnia te wymagania, oferując użytkownikom cztero‑ lub ośmioportowy pasywny czytnik UHF, sprawdzający się w różnych zastosowaniach.


Urządzenie zaprojektowano głównie z myślą o środowiskach produkcyjnych, dystrybucji oraz zarządzaniu magazynami. Z powodzeniem mogą je też stosować detaliści. Zwiększona czułość skutkuje większą dokładnością podczas odczytywania kodów w środowiskach tłumiących promieniowanie radiowe. Dzięki dużemu zasięgowi odczytu, FX9500 mogą z powodzeniem stosować osoby nadzorujące prace przeładunkowe. Ważną cechą produktu jest też duża przepustowość, dzięki której system może odczytywać więcej etykiet niż porównywalne rozwiązania konkurencji.

Sprzęt jest w stanie odczytywać ponad 1000 tagów w ciągu sekundy. FX9500 można kupić w konfiguracji zarówno z czterema, jak i z ośmioma portami/antenami. Jest też dostępny w wersji z oddzielnymi kablami antenowymi przeznaczonymi do nadawania i odbioru, co zapewnia jeszcze wyższą wydajność RFID.

FX9500 wykorzystuje pasma UHF, 902–928 MHz, 865–868 MHz. Pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows CE 5.0. Wyposażono go w pamięć Flash 128 MB i DRAM 128 MB. Wymiary urządzenia to 27,43 cm x 19,33 cm x 5,59 cm. FX9500 ważny nieco ponad 2,1 kg. Temperatura pracy mieści się w zakresie od -20°C do +55°C. Temperatura przechowywania – od -40°C do +70°C. FX 9500 jest zgodny z normą IP53. Czytnik funkcjonuje w środowisku o wilgotności 5–95 proc. bez kondensacji.