To niezastąpione urządzenie, jeśli chodzi o takie zadania, jak odbiór towaru, uzupełnianie zapasów, magazynowanie, pobieranie towaru z magazynu, pakowanie, wysyłka, kontrola cen pojedynczych artykułów, kontrola cen na półkach, inwentaryzacja i ewidencjonowanie zasobów, czy monitorowanie przesyłek.

Właściciele sklepów coraz częściej dążą do automatyzacji pracy w swoich firmach. Przedsiębiorcy szukają rozwiązań, dzięki którym można uniknąć długotrwałego przepisywania danych z papierowych formularzy do arkusza kalkulacyjnego. komputer Motorola MC 2100 to urządzenie stworzone z myślą o detalistach, którzy pragną zdynamizować pracę zarówno w sklepie, jak i na jego zapleczu.

Ważną cechą nowego urządzenia jest wytrzymałość. Producent gwarantuje, że produkt będzie funkcjonował po upadku z wysokości 1,2 m na betonowe podłoże w temperaturze pokojowej lub z wysokości 0,91 m w pełnym zakresie temperatury pracy. Sprzęt jest też odporny na wstrząsy – komputer wytrzyma 500 wstrząsów (1000 uderzeń) przy upadku z wysokości 0,5 m. Motorola MC 2100 działa w środowisku o wilgotności od 5 proc. do 95 proc. bez kondensacji. Sprzęt spełnia też normę szczelności IP54.

W zależności od potrzeb użytkownik może wybrać urządzenie wyposażone w imager liniowy 1D lub w czytnik laserowy 1D. Komputer jest bardzo wygodny i może być obsługiwany jedną ręka. Produkt ma wymiary 171,7 mm x 34,1 mm x 60,9 mm. Motorolę MC 2100 wyposażono w 2,8-calowy podświetlany wyświetlacz QVGA, TFT- LCD. Łączność bezprzewodową zapewnia interfejs Wi-Fi 802.11b/g/n. Produkt ma port USB 1.1 i numeryczną klawiaturę liczącą 27 przycisków. Producent pomyślał też o funkcji PTT (Push-to-talk).

Cena SRP 741.3 euro netto. Gwarancja 12 miesięcy.