Tytułem Postaci Rynku IT przytłaczającą większością głosów oddanych w internetowym plebiscycie czytelnicy okrzyknęli Annę Streżyńską, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – za to, że skutecznie i z uporem walczy o uregulowanie rynku usług telekomunikacyjnych i internetowych.

– Nie zasłużyłam na tę nagrodę, po prostu robię, co do mnie należy – powiedziała szefowa UKE podczas wręczania nagród.

Redakcja CRN Polska z kolei przyznała tytuł Postaci Rynku IT Wojciechowi Buczkowskiemu, prezesowi Komputronika, w uznaniu za „stabilny i systematyczny rozwój firmy”.

Producentem Roku 2006 został Intel, któremu udało się szybko i sprawnie zastąpić procesory jednordzeniowe – dwurdzeniowymi. Świadczą o tym dane dotyczące udziału nowoczesnych procesorów w rynku.

Wrocławska spółka AB zasłużyła na tytuł Dystrybutora Roku 2006 r. –  wynikało z głosowania resellerów. Czytelnicy docenili fakt, że spółka zadebiutowała na parkiecie warszawskiej giełdy w wielkim stylu. Ich głosy są również dowodem, że współpraca z dystrybutorem jest satysfakcjonująca dla obu stron.

Handlowcami Roku zostali: Łukasz Kucharczyk (Asbis), Przemysław Wierzbicki (ISA-Hardware) i Dariusz Urban (Action). Wybór czytelników był dla nich niespodzianką, ale jednocześnie potwierdzeniem, że sprawdzają się w tym, co robią. Recepta na to, jak zasłużyć na nagrodę resellerów, może być prosta.

 Postępuję w kontaktach z resellerami tak, jakbym chciał, żeby mnie traktowano – stwierdził krótko Dariusz Urban.

Uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów odbyła się 6 marca 2007 r. w warszawskiej restauracji Alegoria.