Okazuje się, że listopadowy wzrost cen kości pamięci DIMM i DDR był tylko chwilowy. Kości DIMM już tanieją, DDR-y prawdopodobnie stanieją wkrótce. Pozostałe komponenty taniały średnio o około 2–3 proc. Nadal występują kłopoty z podażą sprzętu.

Już od miesiąca średni kurs dolara oscyluje wokół 4,10 zł. Tanieje natomiast marka niemiecka ­ w listopadzie jej kurs spadł o ponad 3 proc.

Od dłuższego czasu regularnie tanieją procesory AMD Duron w wersjach 900 MHz i 1 GHz. Ostatnio ich ceny spadły odpowiednio o 5 i 2 proc. Niewiele zmieniły się ceny pozostałych modeli.

Ceny procesorów AMD Athlon po spadku, który nastąpił na początku listopada, ustabilizowały się. Nieznacznie (ok. 2–3 proc.) staniały procesory 1,3 GHz oraz XP 1600+.

Nieznaczny wzrost cen procesorów Intel Celeron odnotowany na początku listopada nie utrzymał się długo. Wkrótce spadły o kilka procent i wróciły do poprzedniego poziomu.

Obniżenie cen procesorów Intel Pentium III to efekt spadku popytu na nie, spowodowanego dość niskimi cenami jednostek Pentium 4. Najszybsze modele (933 MHz i 1 GHz) staniały o około 40 zł (5 proc.), wolniejsze zaś o około 2 proc. Cena procesora Pentium III 800 MHz nie powraca do poziomu z końca października.

Nie zmieniły się zupełnie ceny procesorów Intel Pentium 4 dla gniazda Socket 423. Widać natomiast coraz większą ekspansję tych procesorów w wersji Socket 478. Ich ceny zaczynają być porównywalne z wersją 423 i na dodatek cały czas spadają (ostatnio o 2 – 3 proc.).

Spadek cen twardych dysków w drugiej połowie listopada był minimalny. Większość modeli staniała tylko o kilka złotych. Największe spadki (ok. 3 proc.) dotyczyły dysków o szybkości obrotowej 7200 rpm.

Ceny pamięci przez ostatnie parę tygodni konsekwentnie taniały. Pod koniec listopada były o 18 proc. niższe od cen z połowy miesiąca. Niewiele (tylko 2 proc.) zmieniła się cena kości 512 MB.

Po listopadowym wzroście nie zmieniły się ceny kości pamięci DDR. Bardzo nieznacznie (ok. 3 proc.) staniały RIMM-y.