Jaki był rok 2017 dla waszej firmy?

Piotr Biela, członek zarządu netology Miniony rok był trudny, ale i dał satysfakcję; otwierał oczy w przypadku wielu zjawisk, ale i potwierdzał wagę budowanego od lat zaufania i doświadczenia. Dzięki temu nasze dotychczasowe działania stały się przepustką do wielu innowacyjnych projektów. Pokazał on również, że rola tradycyjnie pojmowanego integratora powoli odchodzi w zapomnienie, wypierana przez działającego na wielu poziomach przedsiębiorstwa strategic business partnera. W roku 2017 ostatecznie przekonaliśmy się, że umiejętny wybór modelu dostarczenia usługi – podkreślam, usługi, a nie tylko konkretnego produktu – zapewnia długotrwałe relacje, oparte na głębokim zrozumieniu roli IT w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Pod tym względem był on przełomowy…

Piotr Fabiański, prezes zarządu Infonet Projekt Był to rok dużych wyzwań. Przede wszystkim skupiliśmy się na wprowadzeniu nowej strategii. Z dużymi sukcesami podpisaliśmy wiele umów ramowych na dostawę sprzętu, głównie w sektorze energetycznym. Pozyskaliśmy również wiele kontraktów serwisowych. A co najważniejsze, nasze oprogramowanie zyskało kolejnych dużych klientów.

 

 

Tomasz Spyra, właściciel RAFcom Rok 2017 był dla nas jednym z lepszych od początku działalności firmy. Jest to efekt działań, które podejmowaliśmy i prowadziliśmy przez cały rok, m.in. spotkań z klientami w ramach programu „RAFcom IT Future Flash”, który został bardzo dobrze przyjęty na rynku. Tym, co dało się zauważyć w minionym roku, był spadek liczby dużych projektów oraz znaczący wzrost mniejszych.

 

 

Artur Kozłowski, wiceprezes Integrity Partners Chociaż poprzeczkę po raz kolejny postawiliśmy sobie wysoko, był to kolejny dobry dla nas rok. Zwiększyliśmy obroty i zysk, utrzymaliśmy zatrudnienie na stabilnym poziomie, pozyskaliśmy wielu nowych klientów (i na rozwiązania Microsoft, i dostawę licencji w modelu Cloud Solution Provider), jak również zrealizowaliśmy duże projekty w największych firmach i instytucjach w Polsce w obszarze cybersecurity. Niemniej ubiegły rok był dla nas przede wszystkim wielkim otwarciem na rynki zagraniczne, zarówno europejskie, jak też północno- i południowoamerykańskie, gdzie zrealizowaliśmy wiele projektów migracyjnych – do Office’a 365 i platformy Azure.

 

Maciej Kałużyński, prezes One System Rok 2017 był dla nas pierwszym rokiem pracy z organizacją Dell EMC po połączeniu. Zaangażowaliśmy się w partnerstwo z największym obecnie producentem rozwiązań IT na świecie. Realizując ustalone plany sprzedażowe, zdobyliśmy najwyższy status partnerski Titanium, potwierdzający nasze kompetencje. Miniony rok był dla nas bardzo udany. Pomimo licznych wyzwań oraz dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku IT zrealizowaliśmy ambitne cele biznesowe, jakie postawiliśmy sobie na rozpoczynający się rok.

 

 

Adam Niklewicz, właściciel Corporation Systemy Komputerowe i Consulting Jaki był rok 2017 dla naszej firmy… Zdecydowanie nie najlepszy, a zaryzykowałbym stwierdzenie, że gorszy od poprzedniego. Coraz więcej firm boryka się z problemami finansowymi, co przekłada się na zatory płatnicze. Widać zdecydowany spadek inwestycji – mniej nakładów na modernizacje, odnawianie infrastruktury czy też na rozwój technologii. Dostrzegamy także coraz więcej obaw klientów dotyczących wymagań „urzędowych” – JPK, e-deklaracji czy RODO. Oczywiście generuje to w naszej branży ruch inwestycyjny, na przykład wymianę komputerów i systemów, ale wiele rzeczy robimy trochę po omacku, ponieważ nikt do końca nie wie, jak to wszystko będzie wyglądało za pół roku, za miesiąc czy… nawet jutro.