Oracle Database Appliance umożliwia 
niezwykle wydajne zarządzanie aplikacjami przetwarzającymi dane.
Oracle Database Appliance
umożliwia niezwykle wydajne
zarządzanie aplikacjami
przetwarzającymi dane.
URZĄDZENIA BIZNESOWE: ORACLE DATABASE APPLIANCE   

Oracle zrobił wiele, by skuteczne zarządzanie danymi uczynić źródłem przewagi konkurencyjnej małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego amerykański CRN wybrał Oracle Database Appliance Produktem Roku 2011 w kategorii urządzeń biznesowych. Dzięki połączeniu potężnego serwera Sun, bazującego na Linuksie i procesorach Intel Xeon, z oprogramowaniem bazodanowym Oracle system zapewnia nadmiarowość i ogromną moc obliczeniową. Znajduje się w obudowie 4U przygotowanej do montażu w szafie. Stwarza on VAR-om doskonałą okazję zaoferowania znacznej wartości dodanej. System, który został przetestowany przez specjalistów amerykańskiego CRN-a, był wyposażony w dwa sześciordzeniowe procesory Intel Xeon X5675 i 96 GB pamięci operacyjnej – znacznie więcej niż ma lwia część serwerów obsługujących obecnie bazy danych. Zainstalowano też 12 TB zdublowanej pamięci dyskowej, także znacznie więcej niż posiada wiele używanych obecnie serwerów.

Taka konfiguracja zapewnia w jednej obudowie za 50 tys. dol. zdecydowanie więcej mocy i wyższy potencjał obliczeniowy niż nawet najwyższej klasy komputery typu mainframe sprzed prawie dziesięciu lat. Serwery działają pod kontrolą oprogramowania Oracle Database 11 g Enterprise Edition (oprogramowanie jest pobierane przez serwer, gdy zostanie dostarczony nabywcy i zamontowany w szafie, może być też wstępnie zainstalowane i od razu gotowe do konfiguracji).

 

VMware vSphere 5 dociera do większej liczby przedsiębiorstw, które dzięki niemu stają się bardziej efektywne.
VMware vSphere 5 dociera
do większej liczby
przedsiębiorstw, które
dzięki niemu stają się
bardziej efektywne.
WIRTUALIZACJA: VMWARE VSPHERE 5

Nie ma wątpliwości, że wirtualizacja oznacza dla przedsiębiorstw większą produktywność i efektywność, a liderem tego segmentu pozostaje VMware. W 2011 r. WMware zaprezentował vSphere 5 z licznymi ulepszeniami i nowymi funkcjami. Powody, dla których program został wybrany Produktem Roku 2011 w kategorii wirtualizacja, są następujące: uproszczona instalacja funkcji wysokiej dostępności oraz vMotion przez łącza o niskich opóźnieniach, duża skalowalność maszyn wirtualnych, włącznie z obsługą 32 wirtualnych procesorów i 1 TB pamięci RAM, możliwość dostępu do vSphere przez przeglądarkę internetową, obsługa Mac OSX Server jako gościnnego systemu operacyjnego.

Krótko mówiąc, vSphere 5 dociera do większej liczby firm i daje możliwość zarządzania większą liczbą węzłów w strukturze przedsiębiorstwa niż jakiekolwiek inne oprogramowanie. Jest bardziej wydajny, nie traci przy tym nic z niezawodności i skalowalności, do jakiej przyzwyczaił nas VMware.

 

Bitdefender Business Solutions 3.5 umożliwia instalację oprogramowania nawet na 
komputerach bez zdalnego zarządzania.
Bitdefender Business
Solutions 3.5 umożliwia
 instalację oprogramowania
nawet na komputerach
bez zdalnego zarządzania.
BEZPIECZEŃSTWO: BITDEFENDER BUSINESS SOLUTIONS 3.5

Bitdefender zwiększył nakłady na północnoamerykański kanał dystrybucyjny przez uruchomienie programu Bitdefender Partner Advantage Network, w ramach którego oferuje wsparcie techniczne i marketingowe oraz nowy system zachęt finansowych dla VAR-ów, a także przez wprowadzenie na rynek pakietu oprogramowania Bitdefender Business

Solutions w wersji 3.5, przeznaczonego dla MSP. Narzędzie umożliwia instalację programów antywirusowych i zabezpieczających przez sieć – nawet na komputerach niezarządzanych zdalnie i bez zainstalowanej usługi Active Directory. Wystarczy, że VAR lub administrator kliknie prawym przyciskiem myszy, by wybrać komputer z listy maszyn nieobjętych zdalnym zarządzaniem, a pozwoli to na zdalne zainstalowanie klienckiego oprogramowania zabezpieczającego lub odłączenie go od sieci.

W skład Bitdefender Business Solutions wchodzą m.in.: program antywirusowy do systemów Windows i Mac OS, firewall, filtr antyspamowy, moduł ochrony poczty elektronicznej. Bitdefender Security for File Servers jest szybkim w instalacji narzędziem umożliwiającym wydajne skanowanie oraz planowanie zadań i monitorowanie systemu.

Z powodu coraz szerszego zastosowania wirtualizacji, rosnącej liczby platform mobilnych i ciągłego wzrostu wymagań w zakresie kompatybilności względem przedsiębiorstw każdej wielkości, nawet najmniejsze firmy będą potrzebowały narzędzi do scentralizowanego zarządzania bezpieczeństwem. Doskonale się do tego nadaje wieloelementowy pakiet Bitdefender Business Solutions 3.5. Jego ceny są zależne od konfiguracji, dzięki czemu użytkownicy płacą wyłącznie za to, czego rzeczywiście potrzebują. Ale to przede wszystkim możliwość łatwego wprowadzenia centralnego zarządzania bezpieczeństwem sprawiła, że wersja 3.5 oprogramowania Bitdefender zyskała status Produktu Roku 2011 w kategorii bezpieczeństwo.