Oracle Database Appliance umożliwia 
niezwykle wydajne zarządzanie aplikacjami przetwarzającymi dane.

Oracle Database Appliance
umożliwia
niezwykle wydajne
zarządzanie aplikacjami
przetwarzającymi dane.

URZĄDZENIA BIZNESOWE: ORACLE DATABASE APPLIANCE   

Oracle zrobił wiele, by skuteczne zarządzanie danymi uczynić źródłem przewagi konkurencyjnej małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego amerykański CRN wybrał Oracle Database Appliance Produktem Roku 2011 w kategorii urządzeń biznesowych. Dzięki połączeniu potężnego serwera Sun, bazującego na Linuksie i procesorach Intel Xeon, z oprogramowaniem bazodanowym Oracle system zapewnia nadmiarowość i ogromną moc obliczeniową. Znajduje się w obudowie 4U przygotowanej do montażu w szafie. Stwarza on VAR-om doskonałą okazję zaoferowania znacznej wartości dodanej. System, który został przetestowany przez specjalistów amerykańskiego CRN-a, był wyposażony w dwa sześciordzeniowe procesory Intel Xeon X5675 i 96 GB pamięci operacyjnej – znacznie więcej niż ma lwia część serwerów obsługujących obecnie bazy danych. Zainstalowano też 12 TB zdublowanej pamięci dyskowej, także znacznie więcej niż posiada wiele używanych obecnie serwerów.

Taka konfiguracja zapewnia w jednej obudowie za 50 tys. dol. zdecydowanie więcej mocy i wyższy potencjał obliczeniowy niż nawet najwyższej klasy komputery typu mainframe sprzed prawie dziesięciu lat. Serwery działają pod kontrolą oprogramowania Oracle Database 11 g Enterprise Edition (oprogramowanie jest pobierane przez serwer, gdy zostanie dostarczony nabywcy i zamontowany w szafie, może być też wstępnie zainstalowane i od razu gotowe do konfiguracji).

 

VMware vSphere 5 dociera do większej liczby przedsiębiorstw, które dzięki niemu stają się bardziej efektywne.

VMware vSphere 5 dociera
do większej liczby
przedsiębiorstw, które
dzięki niemu stają się
bardziej efektywne.

WIRTUALIZACJA: VMWARE VSPHERE 5

Nie ma wątpliwości, że wirtualizacja oznacza dla przedsiębiorstw większą produktywność i efektywność, a liderem tego segmentu pozostaje VMware. W 2011 r. WMware zaprezentował vSphere 5 z licznymi ulepszeniami i nowymi funkcjami. Powody, dla których program został wybrany Produktem Roku 2011 w kategorii wirtualizacja, są następujące: uproszczona instalacja funkcji wysokiej dostępności oraz vMotion przez łącza o niskich opóźnieniach, duża skalowalność maszyn wirtualnych, włącznie z obsługą 32 wirtualnych procesorów i 1 TB pamięci RAM, możliwość dostępu do vSphere przez przeglądarkę internetową, obsługa Mac OSX Server jako gościnnego systemu operacyjnego.

Krótko mówiąc, vSphere 5 dociera do większej liczby firm i daje możliwość zarządzania większą liczbą węzłów w strukturze przedsiębiorstwa niż jakiekolwiek inne oprogramowanie. Jest bardziej wydajny, nie traci przy tym nic z niezawodności i skalowalności, do jakiej przyzwyczaił nas VMware.

 

Bitdefender Business Solutions 3.5 umożliwia instalację oprogramowania nawet na 
komputerach bez zdalnego zarządzania.

Bitdefender Business
Solutions 3.5 umożliwia
 instalację oprogramowania
nawet na
komputerach
bez zdalnego zarządzania.

BEZPIECZEŃSTWO: BITDEFENDER BUSINESS SOLUTIONS 3.5

Bitdefender zwiększył nakłady na północnoamerykański kanał dystrybucyjny przez uruchomienie programu Bitdefender Partner Advantage Network, w ramach którego oferuje wsparcie techniczne i marketingowe oraz nowy system zachęt finansowych dla VAR-ów, a także przez wprowadzenie na rynek pakietu oprogramowania Bitdefender Business

Solutions w wersji 3.5, przeznaczonego dla MSP. Narzędzie umożliwia instalację programów antywirusowych i zabezpieczających przez sieć – nawet na komputerach niezarządzanych zdalnie i bez zainstalowanej usługi Active Directory. Wystarczy, że VAR lub administrator kliknie prawym przyciskiem myszy, by wybrać komputer z listy maszyn nieobjętych zdalnym zarządzaniem, a pozwoli to na zdalne zainstalowanie klienckiego oprogramowania zabezpieczającego lub odłączenie go od sieci.

W skład Bitdefender Business Solutions wchodzą m.in.: program antywirusowy do systemów Windows i Mac OS, firewall, filtr antyspamowy, moduł ochrony poczty elektronicznej. Bitdefender Security for File Servers jest szybkim w instalacji narzędziem umożliwiającym wydajne skanowanie oraz planowanie zadań i monitorowanie systemu.

Z powodu coraz szerszego zastosowania wirtualizacji, rosnącej liczby platform mobilnych i ciągłego wzrostu wymagań w zakresie kompatybilności względem przedsiębiorstw każdej wielkości, nawet najmniejsze firmy będą potrzebowały narzędzi do scentralizowanego zarządzania bezpieczeństwem. Doskonale się do tego nadaje wieloelementowy pakiet Bitdefender Business Solutions 3.5. Jego ceny są zależne od konfiguracji, dzięki czemu użytkownicy płacą wyłącznie za to, czego rzeczywiście potrzebują. Ale to przede wszystkim możliwość łatwego wprowadzenia centralnego zarządzania bezpieczeństwem sprawiła, że wersja 3.5 oprogramowania Bitdefender zyskała status Produktu Roku 2011 w kategorii bezpieczeństwo.

 
Wysokiej klasy pamięć masowa za godziwą cenę – EMC VNXe zasługuje na laur zwycięstwa.

Wysokiej klasy pamięć masowa
za godziwą cenę – EMC VNXe
zasługuje na laur zwycięstwa.

PRZECHOWYWANIE DANYCH: EMC VNXE

Mariaż linii pamięci masowych EMC Clariion i Celerra umożliwił stworzenie serii macierzy pamięci dla przedsiębiorstw – VNX, oraz tańszych, przeznaczonych dla małych firm i oddziałów – pamięci masowych VNXe. Urządzenia VNXe w obudowach U2 kosztują mniej

niż 10 tys. dol. za terabajt pojemności dysku typu 15 K SAS i mają wszystkie cechy systemów najwyższej klasy, takie jak wysoka wydajność i dostępność, skalowalność i integracja z kopiami migawkowymi. Dzięki temu techniki przechowywania danych wykorzystywane przez duże przedsiębiorstwa znalazły się w zasięgu wielu małych i średnich firm, które wcześniej nie mogły o nich nawet pomarzyć.

EMC skoncentrowało się nie tylko na atrakcyjnej polityce cenowej, ale też na prostocie obsługi pamięci masowych VNXe, m.in. projektując czytelne ekrany informacyjne do zarządzania zadaniami, takimi jak zapewnianie przestrzeni dyskowej dla usług Exchange, Hyper-V czy VMware. Obok przyjaznego ekranu systemowego nie zabrakło zestawu kontrolek do monitorowania wydajności i sprawności instalacji oraz zarządzania zasobami pamięci i obserwacji działania procesorów.

 

Dell Management Center Plug-In stanowi 
w rękach VAR-ów potężne, wartościowe 
narzędzie.

Dell Management Center
Plug-In stanowi
w rękach
VAR-ów potężne,
wartościowe
narzędzie.

SERWEROWNIE: DELL MANAGEMENT CENTER PLUG-IN

Wszechstronność i uproszczenie obsługi serwerowni to najważniejsze cechy, które

sprawiły, że Dell Management Center Plug-In zostało Produktem Roku 2011 w kategorii serwerownie. Jeśli raporty o zasobach dostarczane przez oprogramowanie VMware’a można określić jako obszerne, rozszerzenie Dell Management Center Plug-In dla vCenter jest po prostu niewyczerpywanym źródłem informacji.

Management Center umożliwia administratorom uzyskanie wszelkich niezbędnych danych – nie ma potrzeby wycieczki do serwerowni. Narzędzie dostarcza informacji o kartach sieciowych, źródłach zasilania, procesorach, kartach zdalnego dostępu i kartach rozszerzeń w slotach PCI. Tylko ta jedna funkcja pozwoli zaoszczędzić tysiące roboczogodzin rocznie. A możliwości są znacznie większe. Żaden administrator nie lubi aktualizować firmware’u.

Dell uprościł i zautomatyzował to zadanie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Gdy pojawi się powiadomienie o dostępnej aktualizacji firmware’u, administrator wyświetli listę uaktualnień albo po prostu uruchomi kreator aktualizacji.

 

Parametry serwera Dell PowerEdge C6145 niewątpliwie docenią administratorzy.

Parametry serwera
Dell PowerEdge C6145
niewątpliwie docenią
administratorzy.

SERWERY: DELL POWEREDGE C6145

W 2011 r. Dell skonstruował serwer mogący pomieścić w pojedynczej obudowie U2 aż 96 rdzeni AMD Opteron wraz z 1 TB pamięci operacyjnej DDR3 1333 MHz, dwudziestoma czterema 2,5-calowymi (lub dwunastoma 3,5-calowymi) dyskami SATA, SAS lub SSD, sześcioma połówkowymi kartami rozszerzeń PCI-E oraz dwoma slotami mezzanine x16. Wszystkie elementy są równomiernie rozdzielone między dwa całkowicie niezależne, nadmiarowe serwery, z których każdy można osobno wysunąć w celu rozbudowy lub konserwacji. Dell PowerEdge C6145 został stworzony do obsługi aplikacji HPC, wirtualizacji oraz zadań VDI i EDA.

Dell oferuje płyty montażowe do serwerów PowerEdge C6145. Wszystkie napędy mogą być podłączane na gorąco, przy czym dyski SAS wymagają opcjonalnej karty rozszerzeń.

 

Dzięki doskonałej efektywności LG EzSign
 bije konkurentów na głowę.

Dzięki doskonałej efektywności
LG EzSign
bije konkurentów
na głowę.
DIGITAL SIGNAGE: LG EZSIGN

Telewizory i oprogramowanie LG EzSign cechuje prosta instalacja oraz doskonała efektywność. Rynek Digital Signage może się więc ożywić, bo trafiło nań narzędzie, jakiego VAR-owie poszukują od lat. LG 42VV355 B EzSign udostępnia osiem wejść i sporo rozmiarów obrazu, jednak dopiero oprogramowanie działające w systemie Microsoft Windows i korzystające z Adobe Air oraz użycie monitora w roli serwera mediów zapewnia VAR-om maksymalną elastyczność oferty.

Rozwiązanie bazujące na 42-calowym wyświetlaczu może być wykorzystane w marketingu hiperlokalnym lub do prezentacji treści CRM w obiektach handlowych. To jednak nie wszystko – istnieje szansa, że VAR-owie będą mogli w znacznym stopniu je personalizować.

Udana kombinacja cen, efektywności, funkcjonalności i elastyczności – wraz z programem LG dla dystrybutorów – czynią to rozwiązanie bezkonkurencyjnym Produktem Roku 2011 w kategorii Digital Signage. Ponadto trafiło ono na rynek w idealnym momencie, ponieważ w 2012 r. zanosi się na wyraźny wzrost popytu.

 

Microsoft Office 365 wykorzystuje możliwości chmury, aby zmniejszać koszty.

Microsoft Office 365
wykorzystuje możliwości
chmury, aby zmniejszać koszty.

Aplikacje chmurowe: Office 365

W 2011 r. Microsoft wprowadził całą gamę produktów do chmury, przedstawiając

Office 365 – tak jak wcześniej zapowiedział. Dla producenta to radykalny krok, który został postawiony niemal bezbłędnie. Dzięki temu Microsoft znalazł się na czele stawki podczas wyboru Aplikacji Chmurowej Roku.

Za 6 dol. miesięcznie na użytkownika Office 365 łączy funkcje Exchange’a, Office’a oraz narzędzi SharePoint i Lync (wcześniej znanego pod nazwą OCS) we wszechstronne rozwiązanie dla firm liczących do 25 pracowników. Office 365 integruje wymienione narzędzia z platformami mobilnymi, łącznie z iPhone’em i Windows Phone 7, współpracuje zarówno z Office 2010 i kilkoma jego wcześniejszymi wersjami, jak i z Office Live. Jest kompatybilny z systemem Mac OSX i szybki – podczas pracy z Office’em 365, nawet korzystając z łącza internetowego 3G o prędkości 1,11 Mb/s, nie odnotowuje się niemal żadnych opóźnień.

Zintegrowanie infrastruktury do pracy biurowej i komunikacji dla małych i średnich firm z Office’em 365 zajmuje ok. 5 minut, a dodawanie użytkownika i określanie jego uprawnień – ok. 1 minuty (na podobnej zasadzie jak w przypadku usługi Exchange’a).

Office 365 umożliwia ograniczanie kosztów i eliminowanie zbyt skomplikowanych rozwiązań, a także zapewnia nieograniczoną produktywność w biznesie.

 

Dzięki wprowadzonym ostatnio poprawkom LibreOffice jest nie tylko darmowy, ale też niezawodny, stabilny i funkcjonalny.

Dzięki wprowadzonym
ostatnio poprawkom
LibreOffice  jest
nie tylko darmowy,
ale też niezawodny,
stabilny i funkcjonalny.

Oprogramowanie open
source: LibreOffice

Dostępne są już nowe wersje aplikacji tworzących LibreOffice – pakiet biurowy do komputerów osobistych rozwijany przez odłam zespołu OpenOffice.org. Poprawiono wykryte błędy, zwiększono stabilność i dodano kilka nowych funkcji. Wprowadzone poprawki przyczyniły się do licznych usprawnień, włącznie z wyeliminowaniem zawieszania się kreatora prezentacji Impress i błędów podczas zamykania dokumentów edytora Writer zawierających przypisy dolne oraz przyspieszeniem niektórych funkcji wyszukiwania. Zespół LibreOffice nie ustaje również w wysiłkach, by usunąć bariery językowe. Ponadto firmowi programiści stworzyli centrum pobierania rozszerzeń dla LibreOffice i zaczęli zapełniać je wtyczkami, bazując na podobnym modelu pobierania i instalacji dodatków jak w przypadku Google Chrome. Pakiet LibreOffice obsługuje wiele formatów plików, włącznie z ODF, DOC, RTF, HTML, XML, PPT i XLS.

Co ciekawe, kiedy Oracle przejął Sun Microsystems – właściciela StarOffice’a i sponsora OpenOffice.org – grupa programistów zdecydowała się stworzyć nową, odrębną społeczność open source, obawiając się niepewnej przyszłości pod skrzydłami Oracle’a.

Pakiet LibreOffice (rozwijany przez The Document Foundation) szybko trafił do sieci i wkrótce został przyjęty jako domyślny pakiet biurowy w Ubuntu.

 

Aktualizacja Mac OSX jest dziecinnie prosta.

Aktualizacja Mac OSX
jest dziecinnie prosta.

Systemy operacyjne:
Mac OSX Lion

Wyróżniony Mac OSX Lion trafił na rynek w okresie ciągłego wzrostu udziału Maców w rynku komputerów osobistych. W tej sytuacji niewielkim zaskoczeniem jest odejście przez producenta od rozwiązań stosowanych we wcześniejszych wersjach systemu operacyjnego, adresowanych do biznesu.

To pierwszy system operacyjny Apple’a, którego aktualizacja rzeczywiście odbywa się tylko przez Internet, dostępny on-line w nowym sklepie Mac App Store. Aktualizacja innych systemów operacyjnych wymaga akrobacji nawet od najbardziej pomysłowych VAR-ów, tymczasem upgrade do wersji Mac OSX Lion jest dziecinnie prosty. W celu zwiększenia spójności między komputerami osobistymi Apple’a a iPhone’em i iPadem wykorzystano niektóre cechy wyglądu i funkcje znane z platformy iOS.

Apple przyjrzał się kompletnie różnym sposobom pracy i komunikacji – wykształconym pod wpływem szerokiego wykorzystania iPadów i iPhone’ów – i przystosował do nich platformę oprogramowania do desktopów i notebooków. Z kolei wszycie w jego strukturę zintegrowanego klienta poczty, kalendarza iCal oraz listy kontaktów stanowi duży krok w stronę wzbogacania systemu operacyjnego o wbudowane programy użytkowe.