Ze względu na ogromną popularność smartfonów, tabletów, dronów, kamer sportowych i rejestratorów samochodowych akcesoria mobilne są aktualnie bardzo silnie rosnącą i ciągle profitową kategorią produktów. Dlatego ADATA ma w swoim portfolio kompletną ofertę, m.in. przewody do ładowania, adaptery, przejściówki, karty pamięci, hybrydowe pamięci flash, czytniki kart pamięci oraz powerbanki.
 
Warto zaznaczyć, że ostatnia z wymienionych grup akcesoriów jest największa, a przy tym umożliwia resellerom wygenerowanie korzystnych marż. W samym 2017 r. w Polsce sprzedano ponad 100 tys. powerbanków marki ADATA. Wysoki poziom sprzedaży był szczególnie widoczny w okresach od maja do lipca oraz w grudniu, a najchętniej wybieranymi modelami były te o pojemności 20 tys. mAh. W związku ze zbliżającym się sezonem wyjazdowym warto przypomnieć, czym kierować się podczas wyboru tego akcesorium.

 

Powerbanki do zadań specjalnych

Najważniejszym parametrem każdego banku energii jest pojemność jego ogniw, która przekłada się bezpośrednio na określoną liczbę ładowań innych urządzeń. Modele o pojemności od 5 do 10 tys. mAh wystarczają na 2–3 pełne ładowania typowego smartfona. Powerbanki z ogniwami o pojemności od 10 do 17 tys. mAh umożliwiają przeprowadzenie już 4–5 ładowań, a modele o pojemności 20 tys. mAh lub większej zapewniają aż 6–8 ładowań.

Oprócz pojemności klienci zwracają uwagę przede wszystkim na dodatkowe funkcje powerbanków. Z myślą o tym ADATA przygotowała model D8000L, wyposażony w mocny panel z diod LED, D16750 z wodoszczelną obudową, A10050QC z obsługą techniki szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 oraz P12500D z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, pokazującym procentowy poziom naładowania. Każdy użytkownik znajdzie wśród powerbanków ADATA model odpowiedni do swoich potrzeb.

Kluczową kwestią jest też bezpieczeństwo. Dlatego wszystkie powerbanki marki ADATA spełniają surowe normy bezpieczeństwa IEC oraz są wyposażane w markowe ogniwa. Gwarantuje to, że są zabezpieczone przed przeładowaniem, całkowitym rozładowaniem, przegrzaniem, zwarciem, przepięciami i zbyt dużym prądem ładowania. Co więcej, ich obudowy zostały wykonane w większości z niepalnych materiałów.

 

Szybkie reagowanie na potrzeby rynku

ADATA stale analizuje rynek akcesoriów mobilnych i natychmiast reaguje na potrzeby użytkowników. W odpowiedzi na szybko zużywające się fabryczne przewody do ładowania smartfonów i tabletów producent wprowadził do swojej oferty wzmacniane kable z materiałowym oplotem i aluminiowymi wtykami, dostępne w wielu kolorach i wersjach ze złączami micro USB, USB typu C oraz Lightning.

Drony, rejestratory samochodowe i kamery sportowe wytworzyły zapotrzebowanie na szybkie i pojemne karty pamięci, umożliwiające rejestrowanie materiałów w najwyższej jakości. Posiadacze tych urządzeń znajdą w ofercie ADATA karty pamięci o pojemnościach od 4 do 256 GB, które zapewniają zapis nagrań w rozdzielczości 8K z pełną prędkością. Co więcej, są one odporne na wpływ wody, pyłów, upadków oraz mogą działać w szerokim zakresie temperatur.

Podobnie było w sytuacji, gdy na rynku upowszechniły się ultrabooki wyposażone wyłącznie w jedno złącze USB typu C. ADATA zaprezentowała wtedy kompletną ofertę kabli, adapterów i przejściówek, umożliwiających rozszerzenie funkcjonalności tych urządzeń. Najnowszym trendem, na który reaguje ADATA, jest upowszechnianie się technologii bezprzewodowego ładowania w smartfonach. Dlatego w najbliższym czasie na rynek trafi ładowarka indukcyjna CW0050, zgodna ze standardem Qi.