Hotele i większe restauracje, poza przychodami ze standardowych usług, coraz częściej czerpią dodatkowe profity z organizowania różnego rodzaju konferencji oraz szkoleń. W rezultacie branża HoReCa staje się jednym z ważniejszych odbiorców nowoczesnych ekranów, wysokiej klasy produktów audio i projektorów multimedialnych. Nie zmienia to faktu, że obsługa sprzętu, a szczególnie zadania związane z płynnym połączeniem dźwięków, obrazów, a także oświetlenia wymagają w takich obiektach specjalistycznej wiedzy pracowników działów IT. Specjaliści z firmy ATEN wyliczają, że samo podłączenie i uporządkowanie dostępnego sprzętu pochłania do kilkudziesięciu minut. Jednakże można zrobić to zdecydowanie szybciej i łatwiej, wdrażając rozwiązania przeznaczone do kontrolowania urządzeń pochodzących od różnych producentów.

Bardzo duże możliwości w tym zakresie oferuje ATEN Control System. Nasz produkt znajduje zastosowanie w salach i centrach konferencyjnych, a także innych pomieszczeniach wymagających współpracy różnych urządzeń audio-wideo. Jego największymi walorami są wysoka funkcjonalność, skuteczność oraz wydajność – wylicza Tomasz Kruszyński, Country Manager ATEN Poland.

Podkreśla przy tym, że zastosowanie ATEN Control System zapewnia uniknięcie żmudnych procesów związanych z konfiguracją oraz integracją sprzętu, a także umożliwia zdalne włączanie i wyłączanie urządzeń oraz aktualizacje profili wyświetlania. Co istotne, organizatorzy imprez, którzy korzystają z rozwiązania tajwańskiej firmy, nie potrzebują kilku pilotów do obsługi ekranów i projektorów, ponieważ wszystkie operacje są wykonywane za pomocą tabletu bądź smartfona.

System składa się z trzech elementów: kontrolera VK2100, konfiguratora VK6000 oraz aplikacji do sterowania. VK2100 zapewnia łączność ze wszystkimi urządzeniami działającymi w sali konferencyjnej. Jego zaletą jest obsługa różnych interfejsów połączeniowych: portów szeregowych, Ethernetu, podczerwieni, przekaźników, a złącze USB umożliwia kopiowanie profilu do kontrolera. Warto zaznaczyć, że biblioteka ATEN zawiera ponad 10 tys. sterowników i nieustannie rośnie. Producent zaprogramował też specjalne akcje, pozwalające automatycznie uruchamiać zaawansowane operacje. To zapewnia płynną i inteligentną współpracę pomiędzy połączonymi urządzeniami.

Oprogramowanie VK6000 (VK7000) umożliwia łatwe konfigurowanie systemu sterującego. Proces jest bardzo prosty – sprowadza się do wykonania czterech czynności i nie wymaga wiedzy programistycznej. Z kolei aplikacja ATEN Control System, kompatybilna z systemami operacyjnymi iOS, Android oraz Windows, zapewnia swobodne sterowanie sprzętem z każdego miejsca za pomocą dowolnego terminala. Administrator kontroluje jedno bądź nawet kilka pomieszczeń za pomocą profili zaimportowanych do urządzeń VK2100. Może szybko sprawdzić, w jaki sposób każdy z pokoi jest obsługiwany, monitorować stan sprzętu w celu konserwacji i pomocy technicznej. Takie rozwiązanie upraszcza zarządzanie i zwiększa jego efektywność, niezależnie od zakresu instalacji.

Nie bez znaczenia jest fakt, że ATEN Control System oferuje usługi dodatkowe, w tym m.in. pobieranie sterowników, generowanie baz danych, aktualizację aplikacji, a także możliwość personalizacji interfejsu użytkownika.

Nasze narzędzie to bardzo dobre rozwiązanie dla integratorów działających w segmencie imprez zorganizowanych i telekonferencji, ponieważ ułatwia im tworzenie łatwych do kontrolowania środowisk przy niewielkim nakładzie pracy – podsumowuje Tomasz Kruszyński.

Więcej informacji:
ATEN, tel. 514 120 220, office@pl.aten.com, www.atenpoland.com

 

ATEN działa na rynku od 40 lat i specjalizuje się w opracowywaniu systemów łączności oraz technik dostępu i współużytkowania zasobów. Działaniom firmy przyświeca motto „Po prostu lepsze połączenia”. Rozwiązania ATEN łączą użytkowników w każdym miejscu i o dowolnym czasie, zapewniając komunikację i możliwość udostępniania informacji. Produkty firmy są dostępne w Polsce od 1997 r. Polskie biuro ATEN, wraz nowoczesnym showroomem, zostało otwarte w kwietniu 2018 r. w Warszawie.