Analiza trendów światowych wykazuje, że sprzedaż najnowszych rozwiązań interaktywnych będzie rosła. Konkurencja na tym rynku nadal nie jest duża, a marże na produktach są relatywnie wysokie. Co więcej, ponieważ odbiorcy nie znają produktu, sprzedawcy mogą zarabiać nie tylko na instalacji, ale i na szkoleniach. Jest to więc idealny moment dla firm, które chcą rozszerzyć ofertę, aby na początku spodziewanego boomu zaistnieć na rynku jako dostawca.

Monitory interaktywne to efektywne połączenie wysokiej klasy panelu LCD z podświetleniem LED i funkcją dotykową. Co ważne, monitory interaktywne nie tylko nie wymagają podłączenia zestawu audio, ale także mogą mieć wbudowany komputer.

Wachlarz zastosowań tych urządzeń jest niezwykle szeroki: od wyposażenia sali konferencyjnej, przez prezentację informacji w galerii handlowej, narzędzie do współpracy przy projektach, na atrakcji w muzeum skończywszy. Sektor edukacyjny docenia monitory interaktywne jako niezwykle żywotną (ok. 30 tys. godzin) alternatywę dla tablic interaktywnych. Avtek TouchScreen 65 Pro – użytkowany przez 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu, 50 tygodni w roku – posłuży ponad 15 lat. Będzie to praca bezawaryjna i bezpieczna. Zastosowanie 4-mm hartowanej szyby, poddanej specjalnemu procesowi utwardzania, gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa. Aluminiowa rama nie tylko prezentuje się estetycznie, ale wzmacnia konstrukcję urządzenia. Matowa powierzchnia monitora eliminuje większość refleksów zewnętrznego światła, dzięki czemu zapewnia on doskonałą widoczność obrazu w każdych warunkach. Technika pozycjonowania w podczerwieni, wykorzystująca nowy algorytm odczytu i przesyłania danych, oferuje wyższą rozdzielczość i precyzję.

 

Wygoda użytkowania

Na wygodę użytkowania składa się wiele elementów. Należy do nich fabryczna prekalibracja monitora, która wyeliminuje konieczność przeprowadzania tego procesu podczas korzystania z urządzenia. Dodatkowo w pracy z systemem operacyjnym Windows 8 lub 10 monitor ułatwia korzystanie z ukrytych „poza ekranem” elementów, takich jak menu.