Według Magicznego Kwadratu Gartnera z lipca 2019 r. Microsoft został liderem światowego rynku w dziedzinie Cloud Infrastructure as a Service. Analitycy docenili fakt, że Azure to globalnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się usług chmurowych. Co ważne, podobne tendencje, dotyczące wzrostu zainteresowania rozwiązaniami IaaS, można zaobserwować w Polsce. Coraz więcej firm na naszym rynku decyduje się na włączenie chmury do swoich struktur serwerowych, tworząc tym sposobem środowiska hybrydowe, lub podejmuje decyzje o całkowitym przeniesieniu lokalnej infrastruktury do chmury.

Rosnące zainteresowanie usługą Microsoft Azure pozwoliło na stworzenie wraz ze specjalistami z polskiego oddziału Ingram Micro specjalnych programów partnerskich, których celem jest zwiększenie świadomości i możliwości, jakie niesie z sobą chmura.

Jednym z nowych programów jest Azure Accelerate. Partnerzy rozpoczynający współpracę z Ingram Micro na poziomie Cloud Marketplace mogą dzięki temu liczyć na duże wsparcie sprzedażowe w postaci: materiałów marketingowych, konsultacji technicznych, bezpośredniego wsparcia sprzedaży, a także finansowania projektów z klientami końcowymi. Dodatkowo, jeśli współpraca z Ingram Micro się rozwija, partnerzy mogą liczyć na: specjalne szkolenia, bezpłatne egzaminy certyfikacyjne Microsoftu oraz doradztwo w dziedzinie budowania kompetencji. Ingram Micro udziela również szeroko rozumianego wsparcia wdrożeniowego dla partnerów, pomagając w planowaniu, przygotowaniu i ocenie zakresu prac u klienta. Możliwe jest również przeprowadzenie bezpłatnej migracji po stronie dystrybucji.

Z kolei dla partnerów Microsoftu ze statusem ISV (Independent Software Vendor) Ingram Micro przygotował specjalny program Connect, pozwalający dodawać swoje rozwiązania SaaS do globalnego IM Cloud Marketplace. Dołączenie do programu pozwala zwiększyć zasięg sprzedaży autorskiego oprogramowania na rynki całego świata. Dodatkowo partnerzy Microsoft ISV bazujący na technologii Azure w sytuacji, gdy rozliczenie za usługę jest przenoszone do Ingram Micro, mogą liczyć na specjalne dofinansowania pozwalające na znaczne obniżenie kosztów utrzymania usług Azure. Przy czym stawki dofinansowania są zależne od bieżącej utylizacji Azure.

Dając do dyspozycji liczne opcje wsparcia i benefity oraz wygodną platformę zakupową Cloud Marketplace, Ingram Micro dąży do zwiększenia liczby zaufanych partnerów w Polsce, wspieranych i obsługiwanych na najwyższym poziomie. Wspólne budowanie sieci partnerów Cloud oraz pomoc w rozwijaniu ich biznesu to kluczowe założenia strategii Ingram Micro, które pozwalają przyspieszyć cyfrową transformację Microsoftu w Polsce.

 

Dodatkowe informacje:

Tomasz Smirnow, Cloud Business Development Manager, Ingram Micro, tel. 603 302 171